Porządnie napisany życiorys to jedna druga sukcesu w czasie aplikacji na wybrane stanowisko. Często okazuje się, że oprócz błędów ortograficznych kandydaturę są w stanie wyeliminować nawet małe literówki. Poza tym należy zwrócić uwagę na zdjęcie, bo fotka z wakacji czy z ukochanym kotem nie zawsze nadaje się do prezentacji na CV. Należy też dogłębnie przestudiować informacje na temat stanowiska, o które się ubiegamy, ponieważ może się okazać, że niektóre umiejętności czy zainteresowania w ogóle nie są wymagane w takiej pracy, a wyłącznie zajmują miejsce w życiorysie.

Każda praca żąda także porządnego doświadczenia zawodowego – wypróbuj linkedin. Wbrew ogólnym opiniom nie należy wykazywać każdego miejsca zatrudnienia. Wyimaginujmy sobie osobę, jaka pracowała w paru jednostkach po parę tygodni. Taka informacja ma prawo tylko odstraszyć prawdopodobnego pracodawcę.

Porządniej wykazać, że czynnie poszukiwaliśmy pracy, niż dać pracodawcy do zrozumienia, że ekspresowo rezygnowaliśmy z każdej pracy, lub też co gorsza z nas rezygnowano. Stare powiedzenie mówi, że kto poszukuje ten odnajdzie. Tak jest również w przypadku szukania pracy. Każdy bezrobotny, jaki chce szybko odkryć pracę łapie się każdego sposobu.

Poszukuje ogłoszeń w prasie, telewizji, internecie. Poza tym informuje znajomych, że jest chwilowo wolny oraz każda praca jest dla niego godna rozważenia. Ponadto sam się ogłasza, że poszukuje pracy. Po jakimś czasie taka kampania przynosi rezultaty i dana figura zostaje zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. To nie jest zwykła rozmowa, jakkolwiek pewien test zdolności oraz kwalifikacji. Od każdego kandydata na dane stanowisko oczekuje się pewnego pakietu predyspozycji do danej pracy. Najważniejsze jest jednak pierwsze wrażenie, skutkiem tego warto zadbać o czyste ubranie, obuwie i stosowną fryzurę.

Miła aparycja i zdolność prowadzenia rozmowy jest nadrzędna jeśli chodzi o przekonanie do siebie pracodawcy. Przyzwoicie widziana jest także wysoka motywacja do pracy, co oznacza, że powinniśmy mieć powód dla którego chcemy pracować akurat w danej firmie.