W Internecie znajdują się już bazy dotyczące w najwyższym stopniu powszechnych lektur szkolnych, literatury obcojęzycznej oraz polskiej, dotyczącej przedmiotów oraz dziedzin z całego świata. Mamy również na stronach galerie filmowe. Niektóre z nich możemy oglądać za darmo, a za dostęp do co niektórych musimy płacić. Z płatnościami jest różnie, czasem są symboliczne, innym wraz trochę większe, niektóre portale wprowadzają nawet prenumeraty czasowe. Opłaty można uiścić za pomocą telefonów komórkowych, lub też szybkich przelewów, czy również schematycznych opłat pocztowych. W bazach możemy znaleźć filmy sprzed lat, czy także nowości zaraz po premierach – tu pomoże strona internetowa zalukaj tv.

Od czasu do czasu w gratisowych bazach mamy do czynienia z czymś takim, jak oglądanie filmu w jakimś wymiarze minut za darmo, a w następnej kolejności by dokończyć film, wymagana jest od nas gotówka. Poprawnie wyposażoną oraz pierwszą bazą filmową, jest najzwyklejsza wypożyczalnia, która znajduje się w każdym mieście. Wystarczy jedynie wykupić kartę oraz wolno do woli wymieniać filmy, lub wypożyczać je za pomocą drobnej opłaty, zawsze w całkowitej wersji. Kiedy jedynie na ekranach pojawia się długo oczekiwany film, a tym bardziej jeśli jest to długo oczekiwana adaptacja słynnej książki, przykładowo Harrego Potera, ludzie wyraźnie tabunami podążają na premiery filmowe. Przy kasach ustawiają się długie kolejki oraz to już długo przed zainicjowaniem seansu. Czasem widzowie wychodzą stamtąd zadowoleni, a w pewnych momentach nieco rozczarowani, albowiem na przykład pominięto ich ulubioną scenę.

Na premierach ponadto pojawiają się aktorzy, reżyserzy, scenarzyści, a również osoby, jakie związane były z produkcją filmu i znacznie się do niego przyczyniły. Po koronnych premierach organizowane są małe kameralne przyjęcia zamknięte dla osób będących perełkami dla filmu, a też dla tych, jakich role wzbudziły najogromniejszą sympatię. Gra aktorska w filmach dla młodzieży jest niesłychanie znacząca, albowiem nastoletni widzowie są wymagający. Nikt w ostateczności nie lubi siedzieć w fotelu i oglądać czegoś, co nie przypadło mu do gustu. Sposobów na nakręcenie poprawnego filmu jest w zasadzie wiele, tylko należy je wykorzystać.