Przepowiadanie przeszłości z kart jest jedną z popularniejszych odmian wróżbiarstwa. Sztukę te kompetentnie nazywa się kartomancją lub też też stawianiem kabały. Ilość kart, jakie są wykorzystane do wróżenia ma prawo być bardzo różna. Zasadniczo istnieją jednak cztery opcje. Wolno, wobec tego używać 24, 32, 52 bądź też również 78 kart do wróżenia.

Oprócz zwykłych kart, we wróżbiarskie używane są specjalistyczne karty używane jedynie do tego celu. Są w stanie być to, zatem karty anielskie czy również cygańskie. Każda karta w trakcie rytuału wróżenia ma swoje reprezentatywne znaczenie, niemniej jednak tak w rzeczywistości to nie wystarczy, by się tej sztuki nauczyć, ponieważ dopiero połączenie przesłania wszystkich odkrytych w danym momencie kart pozwala odpowiedzieć na trapiące daną osobę pytania.

Wskutek tego też jak wielu mamy ludzi, tak dużo mamy różnych pytań, a co za tym idzie, mamy wiele odpowiedzi na te same trudności rozmaitych ludzi. Tak chociaż powinno być w rzeczywistości i tak oczywiście postępują wróżbiarze, którzy respektują swoją pracę i swoich klientów – przetestuj ezoteryka. Również sposobów układania kart jak i ich pozycji może być wiele, wskutek tego tylko nieliczni mają całą sztukę kartomancji w jednym paluszku.

Dowodzi to temu, że sztuka ta to nie jedynie odkrywanie samych kart oraz wymyślanie ich znaczenia, jednakowoż autentyczna sztuka, której wypada się nauczyć oraz to bynajmniej nie jest takie łatwe. Próbują się w to bawić także dzieci, ale na tym etapie jest to tylko i jedynie zabawa niemająca nic łącznego z autentyczną sztuką chiromancji. Tak, bowiem nazywa się właśnie sztuka czytania oraz wróżenia z dłoni.

Tak de facto, gdyby zagłębić się w szczegóły, to kunszt chiromancji polega na czytaniu zakresu człowieka oraz jego przyszłości z układu linii papilarnych na jego dłoniach oraz całego układu dłoni wliczając w to wszelkie wzgórki oraz zapadnięcia. W jaki sposób być może nie każdy wie, sztuka chiromancji nie jest wymysłem współczesnych. Wróżenie z ręki popularne było już w czasach starożytnych. Sięgając do historycznych źródeł, możemy mówić o chiromancji w starożytnej Grecji, jakkolwiek tak de facto sztuka ta rozwinęła się nie na naszym kontynencie, lecz w Indiach. W tym kraju też obecnie jest ona mocno czczona.