Mówiąc o modzie myślimy w głównej mierze o strojach i kreacjach jakie architekci tworzą z myślą o ludziach dojrzałych, facetach i kobietach. Zapominamy o tym, iż tematem mody i stylu zaczynają się coraz częściej intrygować dzieci. Przeważnie dzieci gwiazd, innymi słowy osób szeroko popularnych opinii powszechnej, stają się kreatorami innowacyjnych trendów i ikonami stylu. Jeżeli w ogóle w ich wypadku wolno mówić o ikonach. Tworzą one albumy, pokazują nam swoje spojrzenie na modę, a w następnej kolejności usiłują sprzedać ten towar. Bez ogródek mówiąc robią to z niezłym skutkiem. Ich stylizacji trafią do ludzi, jakie są w ich wieku. W modzie nie obowiązują żadne zasady i reguły. Tutaj społeczeństwo oraz krytycy wydają opinię.

Sprzedaż poszczególnych kreacji przez projektantów tych mniejszych i większych obrazuje co zostało wybrane przez ludzi i jakie mają oni upodobania – tanie plecaki dla rodzin z dziećmi. Nie wszyscy kochają się wyróżniać z tłumu. Inni stawiają na elegancję i klasykę. Styl, jaki tak rzeczywiście jest zawsze na czasie oraz zyskuje zwolenników. Tym znacznie bardziej, że sprawdza się w wielu sytuacjach. Choć co sezon światowi architekci przedstawiają nam własne najnowsze kolekcje oraz pokazują jak ich zdaniem ma wyglądać ulica w modzie zawsze jest miejsce dla wiarygodnych perełek. Części garderoby, które zawsze są modne i nigdy nie powinno ich zawieść w należącej do nas garderobie. Mowa bezsprzecznie o jeansach. Nazwa tych spodni wzięła się z surowca, jakiego są one wykonane.

Jednakże dobrze wiemy o tym, iż na rynku osiągalne są też jeansowe sukienki, spódniczki oraz bluzki. Jeans po prostu był oraz będzie modny. Nikt tego nie zmieni. Sprawdzając całą historię mody jesteśmy w stanie też wskazać barwy, który zawsze spotykają się z pozytywnym odzewem. Barwy te należą przede wszystkim do kobiet. Jest to czerń oraz czerwień. Jakakolwiek dziewczyna musi posiadać w własnej szafie małą czarną i czerwone szpilki bądź pomadkę. Sukienka taka sprawdza się w wielu, rozmaitych sytuacjach. Wystarczy, iż za pomocą kilku interesujących akcesoriów odmienimy jej oblicze. Raz wykreujemy styl o wiele bardziej elegancki, a innym wraz klasyczny. Wszystko zależy od tego jaki rezultat pragniemy osiągnąć.