Zaśmiecanie otoczenia tonami śmieci jest znacznym kłopotem ekologicznym. Jest coraz to mniej miejsc, w których możemy składować śmieci, wskutek tego ważne jest jeszcze raz wykorzystania wszystkich surowców, jakie nadają się do recyklingu, a również duże znaczenie ma zmniejszenie ilości odpadów trafiających na śmietniska. W jaki sposób jednakże to zrobić? Po pierwsze widząc na ulicy osobę rozdającą ulotki omijajmy ją szerokim łukiem czy też po prostu dziękujmy za ulotkę reklamową.

Dzięki temu nie trafi ona po kliku sekundach do kosza, a ulotkarz oraz tak ma opłacane za godzinę pracy, a nie zależnie od ilości rozdanych materiałów marketingowych. Wpływ na produkcję śmieci mogą również posiadać nasze wybory na zakupach. Nie zapominajmy, iż warto kupować artykuły w pokaźniejszych opakowaniach aniżeli w kilku mniejszych (lepiej kupić wodę 1,5 litra niż trzy małe wody 0,5 litra w trzech butelkach lub też jeden wielki proszek do prania zamiast paru mniejszych w oddzielnych kartonikach). Zwracajmy szczególną uwagę na opakowania – nie kupujmy artykułów niepotrzebnie zapakowanych lub ewentualnie z nie nadających się do recyklingu materiałów – w owym czasie polecamy skup złomu warszawa ursus. Istotna jest również odporność produktu, bowiem porządniej jest zainwestować w droższy towar, który posłuży nam kilka lat aniżeli w taki, który za rok trafi na śmietnik. Wytworzenie energii kosztuje wiele pieniędzy, a również ma negatywny oddziaływanie na środowisko naturalne. Produkcja energii elektrycznej wpływa na zwiększenie ilości dwutlenku węgla w atmosferze, a tym samym powiększa skalę efektu cieplarnianego.

Wskutek tego należałoby we własnym domu wypracować parę zachowań i przyzwyczajeń wpływających na redukcję nie tylko zużycia energii, lecz także wysokości naszych rachunków za prąd. Przesłanie mają przede wszystkim nasze dobory już przy kupnach. Kupujmy sprzęty energooszczędne, np. pralki, kuchenki czy lodówki klasy AA+, jakie powstrzymują zużycie prądu, telewizory LCD zamiast plazmowych, komputery zamiast pecetów stacjonarnych. Wykorzystujmy żarówek energooszczędnych, a w naszych komputerach zamiast wygaszacza włączmy funkcję automatycznego wyłączenia monitora po paru minutach nieużywania. Wykorzystując z kuchenki elektrycznej zawsze gotujmy pod przykrywką, potrawy wyłączajmy parę minut przed końcem gotowania (płyta i tak będzie jeszcze gorąca przez jakiś czas, w następstwie tego danie „dojdzie” na jedynej kuchence) i używajmy garnków w całości obejmujących palnik. Tudzież jeśli nie korzystamy z jakiegoś urządzenia najzwyczajniej w świecie je wyłączajmy z prądu.