Dietetyk to figura jaka zajmuje się zaledwie zdrowym żywieniem i radzi ludziom jak to zrobić żeby wyglądać oraz być zdrowym. Zwraca nadzwyczajną uwagę na to, co się jada każdego dnia bo ma to duże znaczenie dla luksusu fizycznego oraz psychicznego. Pomaga ludziom przez sprawdzenie ich menu a też dobiera składniki indywidualnie.

Wydatna grupa dietetyków zakłada własne centra dietetyczne w których wykonują pomiary wagi, a również konsultacje w zamiarach ochronnych. Jeśli dietetyk równoczesny jest z jakąś jednostką farmaceutyczną to do tego poleca suplementy diety. Są one uzupełnieniem dziennej diety która nie zawsze bazuje na dorodnych artykułach. Dietetyk każdemu kto się do niego zwraca o pomoc radzi by jadał zdrowo. Wedle jego rozumowania są to potrawy jakie oznaczają jak najwięcej minerałów, witamin a również są mało kaloryczne.

Bazą jest tak stworzenie posiłków by odnalazło się tam wszystko co niezbędne. Do dietetyka przychodzą osoby w każdym wieku i ten doradza co mają szczegółowo jeść. Diety zmieniają się radykalnie albowiem niektórym grozi choroba czy zawał. Dietetyk uwidocznia jak odstawić alkohol, papierosy, towary tuczące, odżywcze na rzecz świeżości oraz naturalności. W menu złożonym przez niego newralgiczną rolę odgrywają warzywa i owoce w każdej postaci.

Mogą to być desery owocowe, jarzyny na parze, musli na śniadanie czy również pieczone z grilla – sprawdź też nawadnianie organizmu. Istotne by były różnorodne, też sprowadzone z zagranicy. Sporo owoców może zastąpić podjadanie słodyczy jakie zawierają szkodliwy cukier. Następny nacisk dietetyk kładzie na dobieranie towarów do siebie. Ogólną zasadą jest to żeby łączyć białka z owocami i warzywami a węglowodany jadać oddzielnie. Spowoduje to poprawniejszą przemianę materii i zostanie przerwane sztampowe przejadanie. Dietetyk kładzie znaczny nacisk na zdrowe odżywianie albowiem wie jakie choroby owocują brakiem zasad. Inne menu zaleca jednostkom starszym a inne dzieciom czy damom w ciąży.