Wiosna to czas, kiedy większa część ludzi uaktywnia się ruchowo oraz zaczyna o siebie zadbać, albowiem sugerują oni, że jest to najlepszy czas.Zimą nikt prawie nie wychodzi z domu jeżeli nie musi, bowiem zazwyczaj pogoda na to nie zezwala albo najzwyczajniej w świecie nikomu się nie pragnie, w rezultacie czego je się więcej, a nawet jeśli się tego nie robi, no to i tak na ogół waga wzrasta, natomiast kiedy pojawiają się pierwsze promienie słońca znienacka przypomina nam się, że wypada o siebie zatroszczyć się oraz ruszamy z okazałą motywacją, która niestety zazwyczaj nie trwa długo.

Czemu właśnie wtedy ludziom przypomina się, że powinni zmienić tryb swojego życia, może więcej się ruszać oraz porządniej odżywiać? Przede wszystkim skutkiem tego, że lepsza pogoda napawa ich lepszym humorem, tudzież pobocznym detalem motywacyjnym jest nadchodzące niebawem po wiośnie lato, a w następstwie tego czas, kiedy zakłada się mniej ubrań i trudno jest zamaskować swoją tusze, przede wszystkim, jeżeli jest ona wyraźnie za obszerna.

Latem chcemy się opalić, pojechać nad jezioro i kąpać się, a nie da się tego zrobić, chociaż bez wstydu jeśli jesteśmy na przykład nazbyt grubi. Najgorsze co może zrobić człowiek po zimie, który czuje natchnienie cudowną pogodą, której tak de facto jeszcze daleko do wiosny, no jednak widać już pierwsze objawy to nagłe zmiany w swoim trybie życia. To niesłychanie kapitalnie, że czujemy w sobie gwałtownie ogromną energię i wydaje nam się, że jesteśmy w stanie wręcz przenosić góry, ale niestety nie jest to odpowiedni pomysł, by z dnia na dzień mimo dużej motywacji zmieniać życie i jeszcze powodować, że skonstruowany przez nas organizm dozna szoku – zacznij od tłocznia soków.

Wielu ludziom wydaje się, że wiosna, kiedy chcą się oczyścić porządnie jest najzwyczajniej w świecie zszokować organizm, który szybko przestawi się, albowiem jakkolwiek jest dostosowany do ciągłych zmian. Nic bardziej mylnego – nagle zmiany rozregulowują nasz biologiczny rytm tak samo jak przemiany czasu rozregulowują skonstruowany przez nas zegar biologiczny. Pomyślcie jak długo musicie dochodzić do siebie oraz przyzwyczajać się do zmiany czas, która przecież odbywa się aż dwa razy w roku oraz teoretycznie jesteście do tego przyzwyczajeni? Tak samo jest z dietą czy ćwiczeniami – musimy podchodzić do tego niesłychanie spokojnie.