Jeśli już kupiliśmy karnisze – możemy podjąć się dalszego inwestowania w stworzonym przez nas dom, innymi słowy zakupić firankę, jaka będzie z takim karniszem aranżować jedność. Firanka jest w tej chwili osłoną, która zezwala nie tylko osłonić okna, ale także zmienić wygląd wnętrza domostwa. Firanki mogą być najróżniejsze. Rozpoczynając od normalnych firanek koronkowych, a kończąc na bardzo eleganckich oraz wyraźnie przeróżnych dodatkach, jakie mają zawisnąć przy naszych oknach. Nie da się zakamuflować, jednakowoż czym wytworniejsza firanka – tym opłata jest wyższa. Tutaj również liczy się długość. Mamy prawo zakupić krótsze firany, jakie aktualnie są niesłychanie modne.

Mamy możliwość także kupienia nieco innych firanek, innymi słowy tych dłuższych, które będą dosięgać ziemi. Decyzja należy do nas. Przy kupnie należy zwracać uwagę też na to, czy firanka pasuje do stworzonego przez nas wystroju i do karniszy, jakie już pozostały zamontowane. Nieraz w związku z tym klient kupuje nie tylko firanki, jednak również i dodatki do firanek i dużo innych zestawów, jakie po połączeniu są funkcjonalne. Coraz częściej na rynku pojawiają się nadzwyczaj stylowe akcesoria do apartamentów, domów bądź też biur i wszelkich pomieszczeń, w jakich przebywa istota ludzka.

Karnisze są tego przykładem. Takie akcesoria nadzwyczaj często użytkuje się w domach i pomieszczeniach, które mają być najzwyczajniej w świecie estetyczne oraz zadbane. Karnisz łączony jest z firankami. Można stwierdzić, że karnisz jest pewnym rusztowaniem na rzecz firanki, jaka ma zawisnąć przy oknie. Jest to oczywiście dodatek produkowany w wielu rodzajach, długościach oraz konfiguracjach. Jest to również dekoracja, a w takim razie zakończenia karnisza mogą być przeróżne.

Ceny też są różne. Sporo zależy od tego, z czego taki karnisz jest wykonany. Do tego dochodzi kwestia zakończenia, inaczej zdobienia i rozciągłości. Dłuższy karnisz będzie w znacznym stopniu droższy, niż ten krótszy. Jest też możliwość łączenia karniszy lub ich obcinania. Kontrahent nie jest ograniczany, a więc ma prawo dopasować niuanse do własnego domostwa w taki sposób, jaki tylko pragnie. Tego rodzaju dodatki do domów dostępne są w wielu sklepach z firanami.