Prawo jest po to, by nam sprzyjać. I nie ważne czy są to jakieś przywileje, uprawnienia lub także zakazy i nakazy. Wszystkie przepisy mają za zadanie wprowadzać ład i ład utrzymywać. Życie według zasad prawnych jest może mniej luźne, jednakowoż bardziej miarodajne, głównie jeżeli narzucone reguły gry są jasne i klarowne. Niestety, nie zawsze tak jest i naszą winą nie są lenistwo czy też niechęć. Przepisów ustawodawczych jest tak niemało, iż dobrze orientuje się w nich adwokat bądź też sędzia, czy radca. Ktoś, kto w ręku miał może jedynie kodeks drogowy, niełatwo odnajdzie się wśród paragrafów prawa cywilnego, budowlanego, fiskalnego czy windykacji należności. Nie wystarczy przeczytać jednej ustawy, żeby wiedzieć gdzie iść i z czym. Adwokat może nie zna wszelkich przepisów na pamięć, jednakowoż wie gdzie szukać i czego, a po latach praktyki z reguły ma dość szczegółowe wyobrażenie o każdym wycinku prawa. Jest w stanie od ręki udostępnić nam rady czy również mężnie chronić w sądzie, niemalże w każdej sprawie. Czy to rozwód, czy oskarżenie o popełnienie przewinienia czy odwołanie od bezzasadnego stworzonym przez nas zdaniem zwolnienia z pracy.

Nikt nie jest wszechmocny, ale kluczem do sukcesu jest w głównej mierze wiedza. Im wiemy znacznie więcej, tym lepiej. To nie tylko teoria, niemniej jednak życiowa praktyka. Lekarz dysponujący szeroką zdają sobie sprawę z tego z większym prawdopodobieństwem postawi trafną i szybką diagnozę. Sędzia, znając wszelkie możliwe okoliczności sprawy jest w stanie wydać wyrok bardziej adekwatny do winy oraz należyty. Wobec tego kancelaria adwokacka zabrze broniąc własnego klienta, sukces ma zagwarantowany nie wyłącznie w sytuacjach, gdy niewinność oskarżonego jest nieomalże niewątpliwa, jakkolwiek w praktycznie każdej sprawie, przy czym warunkiem jest nie tylko obszerna wiedza odnośnie prawnych przepisów, ale też dogłębna wiedza odnośnie sprawy.

Kontrahent, jeżeli czuje się niesłusznie posądzony bądź również za wszelką cenę pragnie uniknąć więzienia, nie powinien zatajać niczego przed swoim mecenasem. Jeżeli liczymy na sukces, niezbędna jest współpraca, a wobec tego udzielenie odpowiedzi na wszelkie zapytania, te wypowiedziane i przemilczane, dokładne sprawozdanie z okoliczności sprawy, udostępnienie wszystkich niezbędnych dowodów ważnych w danym wypadku, innymi słowy wszystkiego co jest dla nas pomyślne bądź może działać na naszą niekorzyść. Jedynie taka obustronna, pełna współpraca może zaowocować z korzyścią dla nas.