Nie wyłącznie osoby, jakie nie mają stałego zatrudnienia otwarcie krytykują sytuację na rynku pracy. Z aktualnego stanu rzeczy zadowoleni nie są również sami przedsiębiorcy, jacy pragną tworzyć poboczne miejsca pracy. Jeśli więc są posady i kandydaci, to z jakiej przyczyny tak trudno jest dojść do porozumienia? Problem tkwi w tym, że kandydaci nie mają niezbędnego do pracy doświadczenia. Pretendent z samymi tylko umiejętnościami jest dla przyszłego chlebodawcy jak kot w worku. Może spowodować się w pionierskiej roli, jednak takie samo jest też prawdopodobieństwo, że przyniesie jednostce gospodarczej straty. W miejsce w następstwie tego ryzykować, pracodawcy szukają kandydatów z bogatym doświadczeniem i tutaj koło się zamyka. W poszukiwaniach pozwalają firmom nagminnie fachowcy, a doradztwo osobowe cieszy się coraz pokaźniejszą popularnością. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego. Fachowcy nie jedynie realizują rekrutację, lecz również umieją skłonić tych najlepszych pracowników do zmiany miejsca pracy – sprawdź rekrutacja it kraków. W dodatku dają także kilkumiesięczną gwarancję na proponowanego przez siebie kandydata. Nie tylko kandydaci do pracy są coraz bardziej sfrustrowani. Coraz częściej również i przedsiębiorcy mają kłopot ze znalezieniem dobrego pracownika dla swojej firmy.

Mimo pozorom nie jest to wcale proste. Stworzenie nowatorskiej posady wiąże się z kolosalnymi kosztami, właśnie dlatego przedsiębiorcy boją się ryzykować oraz zatrudniać robotników bez doświadczenia. Żeby odnaleźć rzeczywiście właściwego pracownika, korzysta się już nawet z fachowych rad speców od rynku pracy.

Doradztwo osobowe ma przed sobą przyszłość, a head hunterzy, zdobywając bardzo dobrych robotników z branży, mogą o wiele poprawić pozycję firmy, dla której pracują. Jednak nie tylko przechwytywaniem najzdolniejszych absorbują się fachowi doradcy. Do obrębu ich obowiązków należy też przeprowadzanie rekrutacji na rozmaite stanowiska. Jest żmudne i czasochłonne zadanie. Nie dosyć, że ustalić trzeba profil odpowiedniego kandydata, to też należy zamieszczać w różnych miejscach ogłoszenia, przejrzeć setki CV oraz ostatecznie przeprowadzić wstępne rozmowy, zanim bardzo dobrych kandydatów przedstawi się przedsiębiorcy.