Artykułami na etykietowanie mogą być wszelkie te towary, które potrzebują by zawrzeć na nich istotne informacje. W szczególności etykietuje się różnorodne rodzaje zapakowań. Przynależą do nich kartony, butelki, opakowania plastikowe. W warsztatach przetwórczych etykietuje się zarówno towary pojedyncze, jak oraz całe grupy towarów. Najbardziej trudnym sposobem etykietowania są artykuły chemiczne, szkodliwe, albowiem trzeba uważać na zawartość aby nie doszło do wybuchu.

Właśnie dlatego używa się wyjątkowych pojemników do tego celu oraz to one są przeważnie oznaczane znaczącymi wiadomościami. Nie tylko produkty mogą być etykietowanie. Do przewozu specjalnych cieczy użytkuje się przystosowany do tego transport, jak na przykład ciężarówki. Wówczas cały transport jest określony znakami, uwagami oraz wiadomościami. Nawet przewóz towarów koleją jest oznaczony. Jakikolwiek wagon zawiera informację istotną dla nabywcy. W jaki sposób się okazuje, każdy towar można oznakować, z tym że styl etykietowania znacznie się różni pomiędzy sobą.

Towary mniej trwałe świadczy się wyraźniej. Tudzież niewymagające nadzwyczajnej uwagi mają małe etykiety. Jednym z najbardziej kultowych narzędzi na etykietowanie jest metkownica. Sprzyja ona do przylepiania cen na produktach. Jest to przyrząd prosty w obsłudze, ręczny oraz posługują się nim pracownice w każdym sklepie – wypróbuj drukarki etykiet. Innymi narzędziami, bardziej zagmatwanymi są etykieciarki. Są to urządzenia przemysłowe używane w zakładach. Służą do taśmowego etykietowania poszczególnych towarów. Dzielą się na różne kategorie, ze względu na rodzaj towaru. Jedne służą do zapakowań papierowych, kartonowych natomiast inne są do etykietowania butelek.

Każda z nich wygląda inaczej oraz jest inna w obsłudze. Co poniektóre etykieciarki są ręczne. Z reguły są to proste w użyciu urządzenia, jakie mają za zadanie pomóc w etykietowaniu podręcznym, tam gdzie machina nie jest do tego przystosowana. Wówczas taka etykieciarką zajmują się ludzie. Etykieciarki wolno dostać w rozmaitej cenie. Najdroższe są etykieciarki uniwersalne do etykietowania wielu typów produktów. Za to ich zaletą jest prędkość oraz solidność w pracy.