Automatyzacja jest widoczna w dowolnym aspekcie stworzonego przez nas życia. Coraz to więcej zadań oraz funkcji wykonujemy za pośrednictwem współczesnych rozstrzygnięć technologicznych. W wielu przypadkach wprost nie bylibyśmy w stanie zrealizować postawionych celów bez użycia machin i urządzeń elektronicznych. Najmocniej wpływa na nasze życie automatyzacja przemysłu. Automatyka przemysłowa ma za zadanie dostarczać biznesmenom takich propozycji technologicznych, które pozwolą na prędsze i lepsze wykonywanie wyłonionych zadań realizacji produktowej.

Kolosalne koncerny industrialne i fabryki wyznaczonych produktów handlowych nie miałyby racji bytu bez zastosowania określonych modeli urządzeń i elektronowych systemów sterujących. Tak właśnie najbardziej widoczne są plusy rozwoju automatyzacji przemysłu. Linie produkcyjne obejmują szereg propozycji maszyn, które kolejno wykonują wyznaczone zadania. Jakikolwiek robot ma jedynie jedną funkcję, którą powtarza cyklicznie przez cały dzień pracy. Człowiek ma za zadanie jedynie kontrolować i weryfikować wykonywanie zadań machiny. Automatyka przemysłowa i oprzyrządowania typu https://primacon.pl znalazła zastosowanie także w mniejszych produkcjach oraz działalności usługowej. Coraz to więcej firm stawia na zakup oferowanych urządzeń elektronicznych, a nie ręczne realizowanie danych usług, czy zamówień. Ma to swoje przychylne, jednakowoż również negatywne strony. Automatyka rzeczywiście poprawia skuteczność pracy całego zakładu, ponieważ może on produkować więcej towaru w o dużo krótszym czasie.

Minusem jest jednakże zmniejszenie ilości miejsc pracy dla stereotypowych ludzi. Tam, gdzie do niedawana wartościowych było kilka osób pracujących, w chwili bieżącej wystarczy tylko jeden, przeszkolony pracownik. O wiele trudniej jest zatem zdobyć pracę w tego rodzaju fabrykach i przedsiębiorstwach. Rozwój machin i urządzeń elektronicznych powoduje, że z roku na rok wykazują one coraz to nowatorskie możliwości funkcyjne. Istnieje zatem obawa, że mogą wręcz w pełni wyprzeć czynnik ludzki z poszczególnych etapów produkcyjnych.