Wyposażenie salonu staje się ważnym aspektem nawet w przypadku niedużych zmian remontowych. Już z pewnością w chwili przeprowadzki do nowego miejsca warto zadbać by to pomieszczenie było jak w najwyższym stopniu gustowne, a przede wszystkim ciepłe i przytulne. Bez wątpienia nie ma salonu, jeżeli nie uwzględnić w nim należycie przystosowanego kompletu wypoczynkowego, w którym jak sama nazwa podkreśla o wiele łatwiej jest wypoczywać i relaksować się aniżeli na szablonowych fotelach.

Komplet wypoczynkowy to przede wszystkim sofy dwu lub też trzyosobowe – kanapy w stylu angielskim. Też prawidłowo dostosowane fotele mogą tu stanowić wybitnie ważny element dekoracyjny.

Z pewnością można sofę zastąpić narożnikiem, jednak nie we wszystkich wypadkach jest to właściwe rozwiązanie. W jaki sposób najbardziej w kwestii małych pomieszczeń trudno jest zaadaptować taki narożnik, by w takim wypadku nie zagracić miejsca wolnego. Pod tym względem o dużo bardziej dobrana staje się sofa, jaka jednocześnie tworzy nadzwyczaj efektowną dekorację pomieszczenia salonowego.