Współcześnie prawie sto procent społeczeństwa przetrzymuje własne środki pieniężne na koncie bankowym. Do przeszłości odchodzą, a co niektórych przedsiębiorstwach już dawno odeszły, albo nigdy nie powstały okienka z kasą. W których to księgowa co miesiąc wypłacała zapłatę za miesięczną pracę dla pracowników.

Teraz, kiedy każdy z nas ma swoje konto oraz dostęp do Internetu co miesięczny przelew z konta firmowego na pracobiorców jest już czymś normalnym. Tak w samej rzeczy to instytucje same wymogły właśnie na swoich robotników założenie takiego konta. Stanowi to ułatwienie pracy, jak i również wygodę. W społeczeństwie są także ludzie, którzy posiadają kilka kont w przeróżnych bankach.

Są w stanie posiadać konta prywatne, służbowe, czy też jeszcze inne. Ludzie dosyć ekspresowo przyzwyczaili się to takiej sytuacji. Jakby nie było, świadomość utrzymywania pieniędzy w banku także jest przyjemniejsza oraz daje poczucie bezpieczeństwa. Bowiem w razie włamania do mieszkania moglibyśmy strwonić wszelkie nasze oszczędności. Choć z drugiej witryny bankom też zdarza się bankrutować.W dobie rozwoju technologicznego możliwości ludzi też się powiększają – więcej na najlepsze rachunki maklerskie. Mogą posiadać oni wszystko pod kontrola i na bieżąco śledzić swoje fundusze i wydatki. A to za kwestią Internetu. Bowiem zdecydowana większość z nas czarno na białym widzi stan własnego konta – najlepsze konta firmowe. Wystarczy wyłącznie zalogować się na wyjątkowej stronie, żeby wiedzieć, czy otrzymaliśmy zapłatę. Stanowi to udogodnienie życia, a także daje poczucie bezpieczeństwa. Zawsze możemy uczynić stan swoich finansów.

Jednak nie wszyscy korzystają z tej możliwości. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu i nie podpisały pomocniczej umowy z bankiem, gwarantującej sprawdzenie stanu własnego konta muszą udać się do placówki. Posiadanie konta wiąże się jeszcze z inną zaletą. A mianowicie posiadaniem karty do bankomatu. Użycie jej aktualnie jest już dopuszczalne w każdym sklepie, na stacji benzynowej, czy restauracji. Posiadanie przy sobie gotówki nie jest już koniecznością i obowiązkiem. Jednak wymogiem bezsprzecznie jest posiadanie konta, ponieważ to właśnie z niego w takich sytuacjach, kiedy tak właściwie korzystamy z karty ubywają nasze pieniądze.