Jeśli wybieramy okna plastikowe, powinniśmy wziąć kilka nadzwyczaj ważnych kryteriów ich wyboru, po to, żeby mogły one pozostać odpowiednio zamontowane a w przyszłości bezbłędnie funkcjonować w naszym mieszkaniu. Z tego także względu, jeżeli wybieramy okna PCV musimy pamiętać, by były one mniejsze niż otwory ofiarowane do ich montażu. Ważne jest to, dlatego, by zagwarantować luz asortymentowi, jakim są okna PCV.

To naturalnie dzięki temu w przyszłości unikniemy odkształcenia okna, ponieważ w wielu przypadkach pod wpływem gigantycznych temperatur ulega ono wydłużeniu.Prócz tego istotne jest, by w okiennicy odnalazło się też miejsce na założenie kotwi, i uszczelnienie okna, by nie wypuszczało ono ciepłego powietrza z mieszkania. W tym celu zazwyczaj używa się pianki i dopuszczalne staje się zamontowanie okna PCV w każdym względzie dobrze. Jeśli pragniemy, w takim razie upajać się funkcjonalnością, należałoby zostawić między oknem a jego wnęką odstęp około dziesięciu milimetrów, zaś, kiedy użytkujemy piankę odstęp pięćdziesięciu milimetrów.

Jeśli zakupiliśmy okna oraz mamy zamiar mocować je w mieszkaniu lub ewentualnie również w innym lokalu użytkowym, musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, po to, by okna te w przyszłości bardzo dobrze funkcjonowały oraz gwarantowały nam komfort użytkowania. W wielu przypadkach, gdy mocowane są okna PCV uwzględnione zostają też obciążenia posiadające charakter zewnętrzny, które to wykonuje się za wsparciem łączników. Jest to ważne po to, aby została zachowana pełna funkcjonalność okiem, co oznacza, aby mógł pozostać wykonany ruch skrzydeł służący zamykaniu oraz otwieraniu.

W zależności od rodzaju ściany i typu okien wykorzystuje się tu kilka metod, mocowania okien PCV, jak na przykład metoda monolityczna, czy też warstwowa. Użycia żąda tutaj także pianka oraz inne typy materiałów izolacyjnych, albowiem dzięki temu możliwe staje się uszczelnienie okien. Jeśli dokładnie wypełnimy wszelkie szczeliny wówczas nie będzie odkształcenia i deformacji. Przeważnie uszczelnienie to dokonywane jest na ścianie zewnętrznej, dzięki czemu odgrywa istotną rolę w szczelności i nieprzepuszczalności okna.