E-biuro to usługa, która utworzona została w głównej mierze po to żeby obsługiwać biura bez faktycznej, rzeczywistej, a w następstwie tego fizycznej obecności firmy, inaczej jej pracobiorców oraz właściciela dużego zakładu pracy w konkretnym miejscu. Wydaje się to trochę niedorzeczne, niemniej jednak rzeczywiście taka usługa istnieje – co interesujące wirtualne biuro jest coraz to bardziej popularne. Co takiego daje ta możliwość? Otóż chodzi naturalnie o to, co najistotniejsze, a w takim razie pieniądze – taka opcja pozwala użytkownikom niezwykle znacząco zredukować wydatki, które są związane w głównej mierze z wynajmowaniem jakiegoś lokalu bądź zatrudnianiem pracowników, jacy znajdowali by się w biurze.

Profesjonalna usługa jaką jest wirtualne biuro dba o to, żeby jednostka gospodarcza pozostała zarejestrowana pod swoim adresem, a to naturalnie dzięki temu osoby, które prowadzą aktywność u siebie, na przykład w domu lub zdalnie przez Internet mogą zaaprobować się prestiżem posiadania biura w jakimś centrum biznesowym. Jest to jednakże pokaźne naginanie prawdy, ale rzeczywiście funkcjonuje. Usługi jakie wchodzą w skład wirtualnego biura są jednak znacznie bardziej rozszerzone.

Firmy oferujące usługę noszącą miano wirtualnego biura absorbują się przede wszystkim udostępnianiem adresu swojej siedziby jako wirtualnej siedziby innej działalności. To właśnie dzięki temu postać prowadząca swoją aktywność nie musi na przykład wynajmować jakiegoś miejsca do tego, żeby rzeczywiście to biuro istniało. To niemniej jednak tylko jedna z możliwości, bowiem tak w rzeczywistości jest ich znacznie więcej.

Firmy outsourcingowe zajmujące się usługami jakimi jest wirtualne biuro najtaniej proponują również indywidualne numery telefoniczne, odbieranie tych telefonów jak i faksów, odbieranie czy przesyłanie korespondencji jak i odbieranie meili. Wychodzi na to, że boss nie musi robić właściwie nic, albowiem wszystko zrobi za niego firma. Czy jest to niemniej jednak faktycznie właściwe rozwiązanie? Zależy, czy trafimy na dobrą firmę, która takie usługi świadczy. Do tego odchodzi też obsługa księgowa oraz prawna, przechowywanie dokumentów czy rejestracja podmiotów gospodarczych. Zakładanie rachunku firmowego, skrytki pocztowe, wynajem sal na spotkania biznesowe czy tworzenie biznesplanów – wszystko to ma prawo robić takie wirtualne biur. Należy za to tylko słusznie zapłacić.