Jeżeli pragniemy by biznes w naszym kraju rozwijał się na podobnym poziomie jak ma to miejsce aktualnie w Europie zachodniej wymagane są w tym wypadku głębokie zmiany bez których niestety przenigdy nie dojdziemy do tych państw. Dystans graniczny nas, a Europę jest już dzisiaj obecny oraz trudno oznajmić kiedy tak właściwie taki stan rzeczy się zmieni. Na chwilę obecną niestety nie czyni się żadnych zmian w tym kierunku by interes był szeroko dostępny dla naszych polaków, przez co niestety niewielka część naszych polaków interesuje się zakładaniem aktywności gospodarczej i prowadzeniem jej na masową skalę.

Na tym cierpi też stworzona przez nas gospodarka, która powinna się wprost opierać na prywatnych przedsiębiorcach a tymczasem tych na naszym rynku jest niewielu i trudno powiedzieć czy w tym wypadku cokolwiek się zmieni. Na chwilę bieżącą nic na to nie wskazuje, co nie zmienia faktu, iż być może doczekamy się zmian dzięki jakim sytuacja ta ulegnie zmianie na korzyść to właśnie dzięki czemu przedsiębiorczość będzie w Polsce kwitnąć co jest na pewno marzeniem większości osób w naszym kraju – przetestuj zarabianie na modzie. Jeżeli zmiany w prawie dotyczącym działalności gospodarczej będą posuwać się w dalszym ciągu w takim tempie to przykre prędko ma prawo się okazać, że stworzony przez nas biznes będzie z roku na rok stać na coraz niższym poziomie, co już dziś jest niestety zauważalne.

Niestety w naszym kraju prawo gospodarcze kuleje co odbija się w dużej mierze na biznesmenach, którzy nie mogą w swobodny sposób zakładać działalności gospodarczej bo to najzwyczajniej w świecie jest niemożliwe naturalnie ze względu na kulejące prawo. Musiałoby pod tym względem dojść do wielu zmian, to naturalnie dzięki jakim wolno byłoby śmiało ogłosić, że dorównujemy zachodniej Europie, jednakże na chwilę obecną tak nie ma oraz trudno przypuszczać kiedy takich czasów dożyjemy. Na chwilę obecną powolność zmian to smutne niekorzystnie wpływa na osoby, jakie były zainteresowane dotąd zakładaniem aktywności gospodarczej bo w większości przypadków osoby te zniechęciły się do prowadzenia działalności gospodarczej, czemu rzecz zrozumiała nie można się dziwić.