Niektórzy nie mają talentu do wypatrywania oryginalnego prezentu dla kogoś bliskiego, albo jeszcze nie znają odpowiednio tego, kogo mają obdarować. W takiej sytuacji solidnym pomysłem na prezent jest odpowiedniej jakości wino, jakie zawsze, wyjąwszy abstynentów i ludzi z poważnymi chorobami wkluczającymi picie alkoholu, będzie sprawdzonym podarkiem. Nawet na ślubie młodzi coraz częściej życzą sobie, żeby zamiast kwiatów dostać słodkie wino.

Butelka musi być zapakowana, nie można wręczać samej butelki. Ten kłopot można jednak łatwo rozwiązać, bowiem teraz produkcje się właściwe torby ekologiczne, które mają rozmiar celowo dopasowany do kształtu butelki. Wybór odcieni oraz rozmiarów jest nieograniczony. Jednakże najpopularniejszym motywem są rozmaitego koloru winogrona, motyw kieliszków bądź drewnianych korków do wina. Butelka wina bądź też whisky ma swoją wagę, wobec tego torby przeznaczone na tego typu prezenty mają umyślnie wzmacniane dno i boczne ścianki.

Dzięki temu spokojnie wolno transportować wino bez obawy, że torba się zniszczy. Każdy z nas staje nie raz życiu przed dylematem co nabyć na upominek. Jeżeli jeszcze zna się osobę obdarowywaną, to już połowa sukcesu. Kłopot rozpoczyna się wtedy, kiedy wybieramy się z wizytą na jakąś uroczystość do kogoś, kogo dopiero mamy zaznajomić.

Nie wypada w takiej sytuacji iść z pustymi rękami. W takim wypadku sprawdzonym podarkiem będzie solidne wino. Jeżeli ktokolwiek nie zna się na gatunkach win, to warto poprosić o wskazówkę sprzedawcę oraz wówczas ma się pewność, że dokona się poprawnego zakupu. Mimo to kupno, to jeszcze nie wszystko.

Nie wypada dawać komuś na prezent wina nie zapakowanego, ponieważ jest to mało markowe. Czasem pakuje się wina w torbę celofanową i zawiązuje wstążeczką. Mimo to poprawniejszym wyjściem są torby na wino, które ze normalnego prezentu czynią podarunek fenomenalny. Takie opakowania można zakpić samemu w właściwych sklepach czy też zamówić przez Internet. Niektóre punkty monopole mają też w swojej ogromnej ofercie pakowanie wina na podarek i używają właśnie tego typu toreb. Odpowiednie zapakowane wino z pewnością będzie trafionym upominkiem.