Informatyka, jako dyscyplina nauki ciągle się rozwija. Wobec tego również trzeba cały czas kształcić się w tej dyscyplinie. Naturalnie nie każdy informatyk wie o wszystkim. Każdy informatyk ma swoją branże, w której się odnajduje.

Ważne jest niemniej jednak to czy w swoim konkretnym przedziale wiedzy non stop się rozwija, czy cały czas poszukuje, czy się dokształca. W informatyce cały czas się coś zmienia, nic nie jest na stałe. Skutkiem tego informatyka powinna być pasją, ma być sensem życia. Porządnie, gdy jesteśmy w stanie się spełniać w pracy. Informatyka jest dziedziną, w której nieprzerwanie wolno odnajdować coś atrakcyjnego. Wiele osób myśli, że stworzenie witryny internetowej to nadzwyczaj duży kłopot.

Jednak stworzenie prostej strony internetowej nie jest uciążliwe. Wystarczy bazowa znajomość języka html. Wobec tego nie powinniśmy biegać z każdym kłopotem do informatyka. Jednak, jeśli zależy nam na jakiś praktycznych rozwiązaniach to raczej musimy iść do eksperta – po więcej informacji wstąp na obsługa informatyczna firm. Musimy tylko nie zapominać, że nawet, jeśli ktoś jest pasjonatem tej sfery to oraz tak będzie trzeba mu zapłacić. W nowoczesnych czasach każdy ma komputer. Bez komputera nie da się żyć.

Należy potrafić się w jakikolwiek sposób zorganizować, gdy przez parę dni z jakiegoś powodu zabraknie nam tego sprzętu. To smutne nie jest łatwo. Na służbowym pececie w godzinach pracy nie wolno wchodzić na wszelkie witryny. Tak, wobec tego gdy brakuje komputera może być ciężko. Niemniej jednak współczesna technika pozwala nam na przykład korzystać z Internetu w telefonie.

Jednakże ciężko nam będzie zrobić jakąś prezentację czy to na konferencję, czy także na studia oczywiście na telefonie. Pecet to nie tylko dostęp do Internetu to też możliwość pracy, a może w szczególności. Internet to akcesorium. Niektórzy nie mają dostępu do Internetu w swoich laptopach. Jedynie laptopy stacjonarne są podłączone do sieci. Dlaczego? Bo na laptopie chcą wyłącznie pracować i nie pragną się niczym rozpraszać. Komputer to niesamowite urządzenie, jakie pozwala zmienić świat, które daje tak dużo możliwości, że wystarczy odrobina chęci i czasu, by na przykład rozreklamować jakąkolwiek rzecz bądź zebrać pieniądze na jakąś akcję.