Układanie parkietu to sprawa dość karkołomna. W pewnych momentach to właśnie trudność i złożoność prac powiązanych z układaniem parkietu odstrasza nas czy wręcz zniechęca do tego, by zdecydować się na zakup oraz ułożenie parkietu. Jednakże parkiet w takich miejscach, jak sale gimnastyczne to konieczność – nie ma alternatywy. Podłogi z parkietu uważane są za jedne z bardzo dobrych jakościowo. Świadczy to, że nie będziemy musieli takiej podłogi wymieniać co parę lat. Jeżeli tylko położymy parkiet w stosowny sposób – kompetentnie i właściwie, jeśli będziemy o niego dbać wtedy z pewnością będzie nam służył przez dużo lat. Jesteśmy w stanie zanotować, że na większości sal gimnastycznych jest parkiet – ciągle ten sam. I to, że jest on tak długo wcale nie świadczy, że jest zniszczony i brzydki. Nieraz jest niemal idealny – jak innowacyjny.

Niewątpliwie w niektórych miejscach widać ślady użytkowania – wszystko jakkolwiek się niszczy, eksploatuje, także oraz drewniane deski parkietu. Niemniej jednak takie niewielkie ślady użytkowania, przetarcia, dysproporcje da się usunąć. Powinniśmy postanowić się na cyklinowanie sali sportowej, czyli usługę ścierania starej powłoki parkietu. Rozwiązanie to stosuje się nie tylko w mieszkaniach, lecz też biurach czy salach gimnastycznych. Na taki zabieg kosmetyczny decydujemy się zwykle co kilka lat. Po tym zabiegu parkiet powtórnie wygląda jak innowacyjny. Wielu panów to banalne złote rączki. Dla nich nie ma rzeczy niedopuszczalnych.

Poradzą sobie dosłownie z wszystkimi pracami remontowymi lub budowlanymi w swoich domach. Nie muszą zatrudniać fachowców, nie muszą ponosić akcesoryjnych kosztów związanych z usługami ekspertów. Sami całkowicie poradzą sobie dosłownie z każdą pracą w mieszkaniu. Co poniektórzy panowie umieją faktycznie wiele jednakże sami nie mają natchnienia, ażeby takie prace wykonywać – wolą w takim wypadku zaangażować kogoś oraz zapłacić za usługę. Niestety nie w przypadku sal gimnastycznych lub innych tego typu obiektów z parkietami – tam potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i zdolności.

Parkiety w salach gimnastycznych układane są w odpowiednie projekty, niejednokrotnie zawierające logo drużyn sportowych. Sam proces eksploatacji parkietu jest inny, niż ten w mieszkaniu – parkiet powinien wytrzymać o wiele więcej, wobec tego musi być prawidłowo ułożony oraz co najważniejsze – częściej cyklinowany. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować sali gimnastycznej właściwy wygląd i użyteczność. Tak, jak wspomniano wyżej, przy salach gimnastycznych lub innych użytkowych obiektach, gdzie położony jest parkiet, prace muszą być wykonywane przez fachowców, którzy mają sprzęt, umiejętności oraz możliwości prędkiego i doświadczonego wykonania zadania.