Preparując się w daleką podróż planujemy ją już od dawna, z znaczącym wyprzedzeniem. Zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić wiele godzin siedząc w aucie i nie nudząc się. W podróż zabieramy ze sobą dobrą książkę oraz obwoźny odtwarzacz muzyki, który umili nam czas. Myślimy także o zabraniu ze sobą gazet, które od dawna spoczywają na półce nieprzeczytane i wyłącznie osadza się na nich kurz. Obeznani kierowcy przygotowują się jednak do podróży poprzez oględziny swojego samochodu. W pewnych momentach przed podróżą korzystna jest drobna naprawa auta, po jego całkowitych weryfikacjach.

Wyruszając w daleką podróż nie posiadamy pewności, iż dojedziemy bez potrzeby naprawiania go w czasie jazdy. W aucie bezwzględnie wypada posiadać lewarek, koło zapasowe, efektywną latarkę i apteczkę pierwszej pomocy. To kłopotliwe nie możemy zabrać ze sobą części zapasowych, jakie przydadzą się przy większej awarii. W takich sytuacja przymusem jest posiadanie numeru smartfona do pomocy drogowej. Numery awaryjne w szeregu przypadków umieszcza się w telefonach komórkowych i w razie awarii auta wolno połączyć się przy ich wsparciu z najbliższą jednostką holującą samochody – tu pomoże V TRONIC – Warsztat samochodowy Szczecin. Nie dopuszczalne jest niestety by w czasie dalekiej podroży nawet przy znacznych umiejętnościach samemu poradzić sobie np. z zepsuta pompą chłodniczą, której wymian wymaga wizyty u specjalisty mechanika. Dla wielu dam taka maszyna, jaką jest samochód, jest czymś gruntownie niezrozumiałym i w wypadku nieprzewidzianej awarii kobiety są całkiem bezradne oraz nie wiedzą, co robić. Dla większości kobiet samochód ma po prostu być sprawny i sprawnie poruszać się po szosie. Naprawa auta jest dla nich czarną magią, którą nie sposób pojąć.

W wypadku kolizji panie liczą na pomoc służb drogowych, które zaświadczają usługi holowania aut. Ewidentnie za usługę taką trzeba mnóstwo zapłacić, jednakże w sytuacji, kiedy pojazd jest felerny i dalsza jazda nim jest niedopuszczalna, jest to jedynie rozwiązanie do przemieszczenia wozu z miejsca do miejsca. Dalsze prace kobiety zlecają mechanikom samochodowym, jacy w warsztatach automobilowych doprowadzą auto do godziwego stanu jego użytkowania.