Jak nie ulega kwestii w wielu domach komputery pomału wypierają szablonowe biblioteczki. W szczególe wobec tego, że absorbują znacznie mniej miejsca, a równolegle zezwalają na przechowywanie obszernej ilości danych. Mimo to również pamięć każdego peceta jest ograniczona.

Właśnie dlatego figurom, jakie pragną gromadzić w zdigitalizowanej formie dużo rozmaitego typu danych, przychodzą z pomocą różnego typu usługi internetowe. Pośród najpopularniejszych wymienić warto wszelkiego rodzaju serwisy, które zapewniają magazynowanie i udostępnianie wybranej grupie odbiorców zdjęcia, filmy, pliki muzyczne oraz innego typu dane. Są to wszystkie galerie i serwisy społecznościowe umieszczone na bezpłatnych serwerach. Korzystając jednakże z nich należałoby nie zapominać, iż wszystkie dane tutaj wprowadzone stają się własnością firmy administrującej takim serwerem, a to świadczy, iż są w stanie być przez nią w dowolny sposób wykorzystane. Coraz popularniejszym rozwiązaniem będzie też tak zwana chmura.

Jest to miejsce na wybranym serwerze, do którego dostęp mają jedynie osoby zarejestrowane. Tu przechowywać można pliki przeróżnego typu i dowolnie z nich korzystać. Jest to więc taka biblioteka, która jednakże nie wymaga trafnej ilości miejsca na dysku komputera.

W dodatku dużą zaletą owej chmury jest również to, iż z zasobów w niej zgromadzonych można korzystać z jakiegokolwiek urządzenia podłączonego do sieci internetowej – przetestuj więcej na Światłowód wrocław. Dzięki temu nie wypada pamiętać o tym, by udając się do biura zabierać ze sobą dane skopiowane wcześniej na dowolnie wybrane urządzenie przenośne, jak płyta CD czy pamięć USB. Na dodatek chmura jest też polecana figurom pracującym w zespołach, ponieważ dane w niej zapisane mogą być udostępnione dowolnie wybranym rzeczowym postaciom.

Nic w takim razie wątpliwego, że takie właśnie rozwiązanie internetowe zyskuje coraz to nowe rzesze hołdowników, szczególnie wśród pracobiorców gigantycznych korporacji, jacy w zespołach pracują nad poszczególnymi projektami oraz w organizacjach wolontariackich i pozarządowych. Przeczuwa się także, że lada dzień chmury będą używane także w prywatnych domach.