Co sekunda napotykamy się na ulicach z rozdającymi ulotki ludźmi, ulotki stanowią bo wspaniały sposób reklamy i zainteresowania klienta. Nawet jeżeli wyrzucimy kartkę już po momencie do kosza, ma prawo wpaść nam w oko nazwa firmy, jej usługi czy adres, co w każdym momencie może nas nakierować na należyte rozwiązanie. Ulotki stały się słynnym sposobem na reklamowanie swojej firmy, małe, znaczące czy w formie plakatów wieszanych na klatkach schodowych, podobnie jak gazetki marketingowe sporych sklepów weszły już do stworzonego przez nas życia oraz stały się jego nieodłącznym elementem.

Firmy zajmujące się drukowaniem oraz projektowaniem takich ulotek wynajdziemy w każdym mieście, jeżeli sami potrzebujemy pewnej ilości dla siebie, żeby zareklamować swoje usługi. Większość korporacji liczy się z tym, że ulotki zwykle lądują w koszu, minimum połowa osób nimi obdarowana zerknie jednak na jej zawartość i zapamięta hasło na niej wydrukowane lub dane adresowe, które zaprowadzą ją do nas, w odpowiednim momencie – oto gazetki reklamowe. Także rozklejanie ulotek przykuwa spojrzenia oraz zezwala na zapoznanie się z propozycją ogłaszającej się firmy. W dobie wszechobecnej reklamy, w telewizji oraz radiu ciężko jest się przebić z czymś mniejszym.

Już nie wystarczy jedynie wieszanie plakatów na bilbordach lub ścianach budynków, równie istotne w reklamie są mniejsze działania i sposoby dotarcia do jak największej ilości osób, mogą to być plakaty czy ogłoszenia w lokalnej prasie jednakowoż przede wszystkim ulotki. Wolno wybrać dowolne rozwiązanie, rozdawanie ich na ulicy przechodniom, mogą być zawieszone w odmianie mniejszych plakatów na słupach ogłoszeniowych, klatkach schodowych czy w budynkach a też, wrzucane do skrzynek pocztowych, to właśnie dzięki czemu prawdopodobny kontrahent odbierając pocztę, ujrzy opisującą nas propozycję i być może go ona zaciekawi. Warto w takim razie reklamować się na każdy dowolny sposób, aby zyskać jak najwięcej rozgłosu oraz dać się zapoznać jak największej liczbie osób w naszej idealnej okolicy. Nigdy nie wiemy, czy nie trafiamy właśnie prawidłowo do ich gustu oraz zgodnie z ich potrzebą na daną usługę. Należałoby wobec tego próbować dotrzeć do jak największej liczby osób w każdy dopuszczalny sposób.