Tworząc osobistą stronę internetową musimy zwrócić szczególną uwagę na wiele istotnych szczegółów, jakie są równie ważne jak treść na niej zademonstrowana, która jest tu naturalnie najważniejszą częścią. Otóż, jak wiadomo ważna jest też wizualna domena internetowa, gdyż to na nią zwracamy uwagę jako pierwszą. Niewątpliwie warto wspomnieć o tym jak ważna jest kolorystyka tła czy czcionki, a także jakość zamieszczonych fotografii. Nie wolno niemniej jednak zapomnieć o układzie tych elementów na stronie internetowej, który jest równie istotny. Przede wszystkim powinien on sprawiać, że zawartość witryny jest przejrzysta i łatwo przyswajalna dla użytkownika.

To naturalnie dzięki temu jaki będzie układ, czytelnik powinien w prosty oraz przyjemny sposób poruszać się po witrynie i bez kłopotu docierać do najbardziej interesujących go wiadomości. Warto podzielić witrynę internetową na poszczególne działy do których będzie odsyłać menu, jakie powinno być sporządzone jak w najwyższym stopniu czytelnie. Tak, by osoba odwiedzająca stronę internetową nie musiała zastanawiać się nad tym, która z podstron zaprowadzi ją W jaki sposób zdobyć bardzo dobry układ witryny? Istnieje wiele szablonów dostępnych dla internautów, jakie upraszczają nam tworzenie witryny i dają nam dokumentnie taki wynik jakiego oczekujemy.

Niemniej jednak jeżeli pragniemy niepowtarzalnego wyglądu, a nie jesteśmy profesjonalistami w sprawach informatycznych, należałoby pomyśleć o zatrudnieniu osoby, która absorbuje się tym fachowo i opowiedzieć o oczekiwaniach z tym powiązanych – przetestuj Makiety UX. Mamy prawo także sami zaprojektować jak powinien wyglądać układ strony, a postać specjalizująca się w tworzeniu stron przeniesie projekt na ekran komputera. Jeżeli chodzi o najistotniejsze przymiotniki świetnego układu witryny to najlepiej jest oddzielić od siebie wiadomości mniej i bardziej ważne, na które odbiorca powinien zwrócić uwagę, a jakie mają na celu przyciągnąć go do proponowanej przez nas usługi bądź też artykułu czy też najlepiej prezentujące sylwetkę opisywanej przez nas postaci.

Układ musi być klarowny i czytelny. Należałoby również pomyśleć nad możliwością umieszczenia na domenie wyszukiwarki, która poprowadzi odbiorców do intrygujących ich aspektów tematyki strony bez potrzeby długiego przeglądania kompletnej zawartości w poszukiwaniu interesujących wiadomości.