Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań do firm jest niezwykle istotnym elementem podnoszenia ich konkurencyjności oraz bez wątpienia najwięcej w tym aspekcie zmieniło masowe używanie fantów informatyki w zarządzaniu. Wprowadzenie komputerów oraz systemów informatycznych wybitnie ułatwiło pracę na wszystkich poziomach zarządzania – w gigantycznej korporacji handlowej kasjerzy mogli nieomylnie kalkulować kolejne towary, magazynierzy i logiści organizować dostawy a menadżerowie i przełożeni badać działanie wszelkich niższych struktur bez wychodzenia z prywatnego biura.

Dziś trwa stałe udoskonalanie wskazanych rozwiązań, czemu służą bez ustanku pojawiające się na rynku nowe firmy z dziedziny IT, jakie optymalizują systemy erp oraz troszczą się o coraz bardziej wydajny hosting – przetestuj system erp. To właśnie dzięki ich działaniom nawet małe i średnie firmy lokalne mogą liczyć na kompetentną obsługę informatyczną.

Odpowiednio zintegrowany system informatyczny zezwala albowiem o wiele efektywniej prowadzić aktualne działania, lecz również racjonalnie planować rozwój na przyszłe tygodnie, miesiąca i lata. Wprowadzanie technologii informatycznych do przeróżnych przedsiębiorstw stało się fundamentalnym detalem funkcjonowania wielu współczesnych korporacji, które nabywają niekiedy koszmarnie rokujące małe firmy bez zaplecza technologicznego oraz kapitału, by po ich unowocześnieniu i dokapitalizowaniu odnieść z nimi kolejny rynkowy sukces.Wprowadzenie komputerów oraz Internetu bez trafnych systemów i aplikacji przydałby się jednakże na niedużo współczesnych firmom, w takim razie często o dużo istotniejsze od samego dostępu do komputerów firmowych jest to, co na tych komputerach pozostało zainstalowane i czy wprowadzono do firmy profesjonalne systemy erp gwarantujące należytą wymianę informacji i danych pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. To naturalnie ta synchroniczna aktywność kilkuset robotników na jednej bazie danych zezwala na zoptymalizowanie funkcjonowania całej korporacji. Każdy zatrudniony w zależności od własnego stanowiska i stopnia uprawnień ma prawo robić w tym systemie inne rzeczy, lecz jako całość system taki sprawdza się równie idealnie.