Piłka nożna jest najentuzjastyczniej oglądanym sportem od wielu lat. Ładne bramki, niesamowite dryblingi i oszałamiające parady bramkarskie jest tym, co kibice ubóstwiają w największym stopniu. Najlepszych piłkarzy można śmiało porównać do starożytnych herosów, są obdarzani czcią i kolosalnym dostatkiem. Najistotniejsze mecze na szczycie ogląda po paręset milionów kibiców na całym świecie. Obstawianie meczów piłkarskich jest tym, od czego jakikolwiek bukmacher rozpoczyna. Zakłady bukmacherskie przyciągają rzesze kontrahentów, zaciekawionych zarobieniem wielkich pieniędzy.

Najlepszym magnesem na przyszłych klientów są oczywiście interesujące kursy zdarzeń, a w tym względzie sytuacja najodpowiedniej wygląda w zakłady na żywo. Te firmy posiadają w swojej szerokiej ofercie tysiące zdarzeń piłkarskich z najlepszymi kursami. Najentuzjastyczniej obstawianymi konfederacjami są ligi: hiszpańska, włoska, angielska oraz niemiecka. Przed każdym weekendem firmy bukmacherskie rywalizują o najwyższe kursy, rywalizacja odbywa się też na polu liczby oferowanych zdarzeń. W Anglii w najlepszej klasie rozgrywkowej gra dwadzieścia drużyn. Premiership jest bractwem, a jakakolwiek z grających w niej ekip jest udziałowcem.

W lidze tej obowiązuje norma awansu oraz spadku. Trzy najgorsze drużyny w danym sezonie porzucają ligę, na ich miejsce wchodzą trzy drużyny, jakie zajęły najwyższe miejsca w zapleczu pierwszej ligi. Każdego roku liga angielska bije rekordy popularności. Ostatnio zdobyła rynek azjatycki. Ludzie lubią ligę angielską za grę do zakończenia, piłkarze traktują każdy, jako najistotniejszy w swojej karierze, nie ma tam punktu na odpuszczanie jakiegokolwiek konkurenta. Z tych powodów najchętniej typowaną ligą jest Premiership.

Zakłady bukmacherskie traktują tę ligę ze szczególną starannością. Liga angielska gra niemal przez cały rok, w lipcu piłkarze mają krótkie wakacje, jakkolwiek od połowy sierpnia sezon rusza oraz jakikolwiek bukmacher ma wtenczas swoje święto. Kursy na zgromadzenia w tej lidze są z reguły bardzo wyrównane, bo wszelkie ekipy opisują zbliżony poziom.