Dom ma obowiązek być w pełni pewny nie wyłącznie poprzez mechanizmy chroniące przed złodziejami czy włamaniami lecz również powinien być zabezpieczony w środku. W każdym domu a szczególnie takim gdzie jest małe dziecko należy pomyśleć czy wszystkie jego szczegóły i oprzyrządowanie są dla niego czy niej bezpieczne. Pierwszym ważnym aspektem są schody. W przypadku dzieci bardzo często występuje przypadek kiedy wspinają się po schodach do góry lub również schodzą w dół. Wybitnie ważne jest by takie schody nie były śliskie.

Muszą być pokryte wykładziną antypoślizgową lub też innym materiałem. Kolejnym elementem są barierki. Powinny one być również umieszczone po to ażeby każdy wstępując czy schodząc po nich miał się czego trzymać w razie potknięcia. Ważną rzeczą jest również furtka. Niezmiernie niejednokrotnie taki rodzaj zabezpieczenia jest spotykany zwłaszcza gdy są małe dzieci w domu – przetestuj monitoring wizyjny Łodź. Taka furteczka znajdująca się na górze i na dole schodów jest pobocznym zabezpieczeniem.

Dodatkowym aspektem są okna. Poprawnie jest kiedy są to okna na tak zwane zatrzaski. W takim wypadku dziecko nie otworzy takiego okna. Ważną sprawą są też meble. Wypada je tak rozmieścić by dzieci przy ich pomocy nie zdołały dostać się do okna. Trzeba też pamiętać by wszystkie ostre przedmioty lub również narzędzia kuchenne chować tak aby dzieci nie miały do nich dojścia. Każdy powinien zabezpieczyć swój dom w razie włamania oraz kradzieży. Jest dużo sposób zabezpieczających przed złodziejami. Przykładem może być alarm jaki jest dobrym rozwiązaniem oraz bardzo skutecznym.

Jeżeli ktoś nie ma alarmu ma obowiązek w inny sposób asekurować własny dom. Przykładem w takim wypadku są w stanie być drzwi antywłamaniowe i okna antywłamaniowe. Są one chroniony w rozległą ilość zamków jakie jest ciężko otworzyć bez dobrego klucza. Co poniektórzy złodzieje którzy są fachowcami w tym co robią umieją rozbroić nawet w największym stopniu karkołomne zamki w drzwiach. Innym sposobem ochrony swoich kosztownych przedmiotów w domu są również sejfy które są zazwyczaj chowane za obrazem czy też jakąś szafką.