Szczegółowy opis filmów i seriali umieszczonych na stronie Twoje Filmy to duży walor, gdyż internauci szybko mogą wywnioskować, jaka z produkcji spodoba im się wyjątkowo. Jeśli już dobierze się coś dla siebie z wyszukiwarki, przechodzi się na podstronę danego filmu. Wskazane jest, jaki jest to {gatunek|rodzaj|, jaki rok produkcji oraz można zobaczyć ocenę wystawianą przez innych użytkowników serwisu. Po zobaczeniu filmu można również wystawić własną ocenę.

Następnie można obeznać się z opiniami innych użytkowników serwisu i po seansie wymieniać z nimi opinie. Można też sprawdzić pełen opis filmu wraz z obsadą oraz czytać o tym, jak funkcjonuje serwis. W dodatku szybko otrzymuje się podpowiedzi produkcji, jakie komuś mogą się spodobać, po zbliżonym gatunku lub fabule. Intuicyjnie opracowany portal, w jakim filmy można oglądać darmowo jest idealnie zaprojektowany i z tego względu dużo osób prędko przekonuje się do tego, by korzystać z niego regularnie.

Sprawdzając Matrix 4 Zmartwychwstania online można wybierać z różnych gatunków, a także z propozycji polskich i międzynarodowych. Stale pojawiają się tutaj kolejne propozycje, co znacznie bardziej motywuje do korzystania z serwisu. Zagwarantowane jest to, że jeżeli ktoś przynajmniej raz tutaj zajrzy, to będzie zmotywowany do tego, żeby robić to regularnie.

Nowe filmy i seriale w sieci w Twoje Filmy motywują do tego, aby przeglądać dowolne filmy i seriale wtedy, gdy ma się ochotę. Filmy bez konieczności rejestrowania się to komfortowa opcja, z jakiej korzysta o wiele więcej osób. Wielbiciele filmów oraz seriali to osoby, które sporo skorzystają, będąc zdecydowanymi na przeglądanie produkcji filmowych w trybie online. Cenią to, że mogą bez wychodzenia z domu zobaczyć najnowsze produkcje lub ulubione filmy lub seriale. Na stronie głównej znajduje się lupka za pomocą jakiej można wyszukać ulubione seriale.