Każdy z nas ma inne zapały, inną osobowości temperament, wobec tego całkowicie inaczej spędza własne dni, również wolne od pracy jak i te pełne pracy. Jakikolwiek z uwagi oczywiście na te zainteresowania czy też temperament wykonuje także inną prace, a najprawidłowiej jeżeli wykonuje pracę, która w jego życiu powoduje, że czuje się szczęśliwy i spełniony, bo w przeciwnym wypadku ma okazję być różnie i człowiek na pewno nie będzie czuł się bezbłędnie.

Toteż jeśli każdy spędza swoje życie inaczej, kiedy spędza inaczej wolne czy zajęte, pełne pracy chwile, no to można by zakomunikować, że każdy ma jakieś radości z tego życia oraz w pewnych momentach im się oddaje. Czy tak jest – adekwatnie nie wiadomo oraz wątpliwe jest, by każdy człowiek, bez najmniejszego wyjątku znał, że oddawanie się przyjemności powinno być częścią jego życia – przetestuj wódka. Każdy powinien ze swojego wolnego czasu korzystać w taki sposób, by odczuwać przyjemność, by przyjemności spędzania czasu wolnego nie były mniejsze aniżeli radość zarabiania pieniędzy, bowiem nie to powinno być tak właściwie istotne.

Jednak bywa różnie… Życie każdego z nas składa się z rozmaitych elementów. Co poniektóre szczegóły tego życia powtarzają się u wielu z nas, tylko przeżywane są w różnych chwilach, w rozmaitych momentach dnia jak również w różnych ilościach i różnej intensywności. Inne natomiast szczegóły należą tylko i wyłącznie do ludzi, jacy się, pewnymi rzeczami absorbują czy interesują, właśnie dlatego detale tego życia u niektórych występują, u innych natomiast nie ma ich w ogóle.

Wszystko zależy od ludzi i od ich pragnień, ponieważ to przecież potrzeby w jakimś stopniu nami rządzą, mamy przecież jeszcze własną wolę. Tak lub inaczej każdy człowiek powinien mieć w swoim życiu czas na własne przyjemności, bo bez tego ciężko jest prowadzić faktycznie satysfakcjonujące życie, choćby życie rodzinne. Także całą rodzina powinna czerpać z życia przyjemności, odpędzanie czasu ze sobą to jeden z elementów szczęśliwego życia, jednakowoż każdy powinien posiadać też pewną przyjemność tylko dla siebie, coś, co zezwala mu się odprężyć i zająć tym, co w gruncie rzeczy uwielbia chociażby majsterkowaniem czy tworzeniem czegoś.