Sporo portali internetowych opiera własne funkcjonowanie o aktywność edukacyjną w wybranym zakresie. Częstym rewirem kwestii są wszystkiego typu zadania z języka angielskiego. Jako najbardziej atrakcyjny oraz z reguły nauczany język stanowi on element rozwoju pokrewnych witryn internetowych. Zawierają one szereg różnych zadań gramatycznych z pojedynczych działów językowych.

Wolno je wypełniać w wersji internetowej, niemniej jednak również ściągać na swoje pecety oraz użytkować w przyszłości. Tego rodzaju streaming na Facebook pozwala uczynić swoje umiejętności w omawianym zakresie tematycznym. Z reguły dokonuje się takich kontroli przed wszelkiego typu klasówkami i testami sprawdzającymi.

Możemy w ten sposób oszacować własne przygotowanie i dokonać potencjalnych poprawek w celu uzyskania właściwej oceny na należytym teście. Użycie internetowych zadań językowych dostrzegamy w gronie młodzieży licealnej. To oni poważniej przystępują do tematu nauki angielskiego. Dzieci młodsze nie sprawdzają się jako internauci tego typu przedsięwzięć. Na wyłonionych stronach, które towarzyszą szeregu szkołom lub centrum egzaminacyjnym możemy też zauważyć występowanie linków do testów egzaminacyjnych w zakresie języka angielskiego. Tego typu angielski online wykorzystywany jest poprzez zdecydowanie starsze grono internautów internetowych, którzy przygotowują się do różnorodnych sprawdzianów swojej wiedzy. Największą grupę korzystających stanowią, bezsprzecznie, maturzyści.

Matura, jako podstawowy egzamin dojrzałości sprawia, że przez podejmowanie konsultowanych wyzwań internetowych młodzież stara się sprawić stopień własnego przygotowanie merytorycznego. Dokonują oni pokrewnych sprawdzianów przynajmniej kilka razy, żeby być pewnymi i cichymi przed podejściem do prawdziwego egzaminu dojrzałości. Inną grupę wykorzystujących tworzą osoby przyrządzające się do egzaminów międzynarodowych zamiarem uzyskania certyfikatu zdolności językowych. Te osoby starają się jak najwięcej czasu poświęcić na wykonywanie rozmaitych testów egzaminacyjnych, gdyż warunkuje to ich dalsze losy językowe.