W wielu domach pokój codzienny pełni dwoistą funkcję – jest równolegle jadalnią oraz pokojem wypoczynkowym. W związku z tym meble do pokoju codziennego to nie jedynie sofa oraz stolik pod telewizor, lecz też stół z krzesłami. Należałoby wydzielić w takim pokoju dwie osobne powierzchnie, oddzielić rozrywkę od jedzenia, żeby nie kusić lokatorów do tak niedobrego zwyczaju, jakim jest spożywanie posiłków i oglądanie telewizji równocześnie. Wymiar stołu jest warunkowana z reguły liczną osób, jakie mają przy nim zasiadać na co dzień i od święta, a też możliwościami przestrzennymi w danym pokoju.

Znakomitym wynalazkiem jest wskutek tego stół rozsuwany, jaki przeważnie jest zajmującym niedużo miejsca meblem, z jakiego są w stanie skorzystać wszyscy domownicy równocześnie, a od okazałego dzwonu, w czasie świąt oraz innych zgromadzeń towarzyskich lub ewentualnie rodzinnych ma prawo się zmienić w komfortowe miejsce do zjedzenia uroczystej kolacji nawet dla dziesięciu lub więcej osób. Taki rozkładany stół to nieraz obszerna inwestycja, nie mniej jednak każdy, kto poczynił ten nakład finansowy, jest ze swojej decyzji wybitnie usatysfakcjonowany.

Podstawowym detalem wyposażenia każdego salonu jest oczywiście sofa. To ważne miejsce w dowolnym domu, stanowi, zaraz po kuchni, częste miejsce łącznych spotkań wszystkich domowników. Aspekty psychologiczne to nie jedyny argument, dla jakiego w salonie, na sofie lub też fotelach, powinno znaleźć się miejsce dla jakiegokolwiek domownika. Każdy powinien czuć się tam jak u siebie. Meble do pokoju codziennego mogą spełniać więcej funkcji, niż jedynie wypoczynkowa – sprawdź meble młodzieżowe. Kanapa tudzież sofa ma okazję kryć w sobie ponadprogramowe miejsca do spania.

Jak najbardziej nie jest to imponujące miejsce do spania na co dzień, jednakże należałoby mieć w domu takie awaryjne spanie dla gości. Sporo rozkładanych kanap wcale nie musi posiadać ciężkiej, topornej konstrukcji. Po wielu meblach nawet trudno zaznajomić poboczną pełnioną przez nie funkcję. Wybierając w takim razie kanapę, należy pomyśleć o tym, czy w szeregu przypadków zdarza się potrzeba przenocowania kogoś w naszym domu. A może właśnie kupno takiego wielofunkcyjnego mebla sprawi, iż nabierzemy więcej chęci oraz odwagi, by zapraszać krewnych oraz przyjaciół, którzy mieszkają daleko.