Patrząc na współczesne sklepy meblowe dostrzega się, że w trendach współczesnego projektowania ciągle większość firm woli zachowywać się ostrożnie w obawie przed tym, że nadmiernie odważna stylizacja biura czy łazienek sprawi, że konsument bądź też ewentualny klient handlowy nie będzie zanadto mocno zadowolony ze współpracy z firmą.

Fachowcy od wizerunku uwidoczniają, że to w osobistym starciu z firmą spoczywa najogromniejsza szansa i równolegle niebezpieczeństwo dla jej właścicieli. Zarazem gigantyczne firmy boją się zainwestować w nazbyt odważne meble, instrumentacje w łazienkach oraz inne tego rodzaju niecodzienne rozstrzygnięcia. Jedynie niektóre marki starają się przełamywać schematy oraz swoim konsumentom proponują wzory na meblach, jaskrawe barwy, nawet jeżeli mówimy o meblach do biura typu biurko regulowane. Chociaż przenigdy nie da się dogodzić wszystkim, wykonanie remontu generalnego swoich przestrzeni biurowych ma gigantyczne znaczenie nie tylko dla samych potencjalnych interesantów czy kontrahentów.

W biurach tych pracują przede wszystkim niezwykle wartościowi pracobiorcy firmy, w związku z tym to istotne, żeby to oni czuli się w takim miejscu najprzyzwoiciej. Wysoki wzorzec wykonania pomieszczeń biurowych, zadbanie o nowoczesne oraz wysokie jakościowe meble biurowe czy wreszcie zamontowanie pracobiorcom klimatyzacji lub inwestycja w poprawniejsze dla oczu oświetlenie – to sposoby na miarodajne podniesienie wydajności firmy. Rzecz jasna wielu prezesów planujących urządzanie swojego biura będzie się broniło przed wzorzystymi oraz jaskrawymi meblami.

Dość zresztą słusznie – jaskrawe kolory umiejscowione jeszcze w jakimś niezmiernie intrygującym szyku na większości mebli przykuwają wzrok, ale to w nie bez żadnego ale odpowiednim stylu. Sporo osób może w natłoku takich odcieni oraz wzornictwa kompletnie zaprzepaścić koncentrację, inni nawet poczują się słabo zmobilizowani do prowadzenia poważnej biznesowej rozmowy. Tudzież dla prawdziwie bogatego i poważnie podchodzącego do sprawy biznesmena wizyta w takim biurze przypominającym nieco okres hippisowskich ruchów w Ameryce najczęściej kończy się stwierdzeniem, że współpraca z tego rodzaju firmą jest gruntownie niedopuszczalna.