Piłka nożna to sport internacjonalny i można to powiedzieć z pełną świadomością oraz odpowiedzialnością za te słowa. Składa się na to kilka elementów, które potwierdzają wyżej przedstawioną tezę. W szczególe piłka nożna nie ma jednego języka i mówi językami wielu narodów, to naturalnie dzięki czemu jeżeli nawet na boisku w jednej drużynie spotkają się zawodnicy każdy z innego kraju to oraz tak piłkarskim językiem porozumiewać się będą perfekcyjnie.

Dostrzega się to na przykładzie wielu drużyn na świecie, też tych z Polski gdzie w kadrach drużyn przeważają obcokrajowcy pochodzący z przeróżnych państw, a mimo to na boisku mówią oni jednym językiem co uwydatnia fakt że piłka nożna ma wymiar internacjonalny oraz ponadnarodowy ponieważ bariery językowe w wypadku tej dyscypliny sportu nie mają praktycznie jakiegokolwiek znaczenia. Jest to także sport o charakterze internacjonalnym z tego względu, że większość turniejów o obszerną rangę rozgrywanych jest na arenie międzynarodowej, a wymienić tu tylko wolno takie imprezy jak Mistrzostwa Świata czy też Europy cieszące się największym zainteresowaniem. Nie można byłoby grać w piłkę nożną bez piłki. Jest ona niebezużytecznym szczegółem bez którego uprawianie tej dyscypliny sportu byłoby niezmiernie zawiłe. Piłka stanowi istotny element w całej grze jeśli nie najistotniejszy, skoro ugania się za nią dwudziestu dwóch mężczyzn. Aktualnie piłki fabrykowane są na masową skalę przez trzy firmy, które wedle wielu speców są najlepszymi jednostkami produkującymi piłki. Jest to korporacja NIKE, ADIDAS i PUMA cieszące się najogromniejszym zainteresowaniem związanym z zakupem piłek do uprawiania tej dziedziny.

Warto również zanotować, że na dobre imprezy takie jak Mistrzostwa Świata czy także inne obszernej rangi imprezy produkowane są piłki przeznaczone wyłącznie na tą imprezę, stanowiące swego typu symbol imprezy piłkarskiej rozgrywanej w danym kraju – wypróbuj O piłce nożnej i nie tylko. Największą popularnością jeżeli chodzi o piłki cieszy się ta z Ligi Mistrzów, która jest rozpoznawana niemalże przez większa część osób uprawiających ten sport czy też również grających amatorsko w piłkę nożną. Jest to wprost symbol oraz znak firmowy mający własne prawa, poprzez co nie może pozostać on naruszony.