Duża wiedza i praktyczne umiejętności specjalistów z przedsiębiorstwa Truck Opony s.c., jacy założyli mobilny serwis opon dla pojazdów ciężarowych sprawiają, że serwis chwali się zaufaniem wśród kierowców z województwa wielkopolskiego i nie tylko. Mobilny serwis wulkanizacyjny to rozwiązanie nowoczesne, z jakiego robi użytek z chęcią wielu kierowców znajdujących się w trasie.

Tym bardziej kiedy chodzi o samochody ciężarowe. W autach osobowych jest to albowiem mniejszy kłopot. Eksperci z mobilny wulkanizator wiedzą o tym, że przebita opona w samochodzie ciężarowym jest już w większym stopniu kłopotliwa. Opony w takich pojazdach narażone są na większe obciążenia, z kolei ich reparacja może być trudna. Jest także mało serwisów stacjonarnych zajmujących się zmianą ogumienia w ciężarówkach. Ze względu na charakter jazdy opony w ciężarówkach często psują się także w trasie. Nie w każdym przypadku kierowcy mogą bez problemu zjeżdżać w bezpieczne i odpowiednie miejsce z autostrady.

Często nie ma też na to czasu, o ile zlecenie ma wysoki priorytet pod względem terminu wykonania. I właśnie w tych okolicznościach sprawdzi się mobilny serwis ogumienia. Natychmiast po tym, jak kierowca poinformuje o awarii, serwisanci przyjadą na miejsce podane przez zleceniodawcę z kompletnym sprzętem. To zapewnienie prawidłowego montażu i demontażu opon ciężarowych w różnym rozmiarze.

Zrobione mogą być również inne usługi: pogłębienie bieżnika opon, naprawa opon na zimno i na gorąco, zweryfikowanie ciśnienia w oponach oraz wyważanie kół w zależności od typu felgi z użyciem metody klasycznej albo proszkowej. Zaznajamiając się z opiniami w temacie mobilnego serwisu, jakie umieszczone są na jego stronie prędko można wywnioskować, że opłaca się skorzystać z tych usług. W sektorze oponiarskim firma ma on ponad 20letnie doświadczenie, a jej pracownicy ciągle się rozwijają w związku z czym żadne ze zleceń nie jest wyzwaniem. Firma nawiązała współpracę z dużymi hurtowniami i z producentami ogumienia.