Współcześnie osoby, które chcą w jakiś sposób rozpropagować osobistą aktywność, mają do dyspozycji szereg różnych możliwości. Dostępne są wszystkie formy reklamy internetowej, która jest aktualnie uważana za jedną z najbardziej efektywnych. Wolno również zdecydować się na reklamy telewizyjne, radiowe oraz prasowe i rozmaitego rodzaju formy reklamy zewnętrznej, inaczej wszelkie plakaty, billboardy, ulotki, napisy na autach czy oklejone okna tramwajów oraz autobusów.

Naturalnie wśród tych minionych form reklam, zwykle wybieraną są właśnie znaczące plakaty na billboardach – więcej na banery reklamowe. Dzieje się tak, ponieważ ich ogromna powierzchnia daje możliwość umieszczenia wielu cennych wiadomości. Niewątpliwie nie muszą, a nawet nie powinny, być one podane wprost. W szczególe powinny one być tak skonstruowane, żeby przyciągać uwagę przechodniów i osób podróżujących samochodami. Rzecz jasna najłatwiej jest taki efekt zdobyć dzięki zastosowaniu trafnej grafiki i kolorystyki. Prawidłowo jest, kiedy plakaty umieszczone na billboardach są łatwe w formie, za to stworzone są w żywych, odznaczających się na tle otoczenia barwach. Mimo to to wciąż nie wszystko. Hasła, jakie są tu umieszczone powinny być treściwe, lecz krótkie. Nie ulega wątpliwości przecież, że osoby przejeżdżające daną drogą pojazdem, nie mają nazbyt dużo czasu, żeby dokładnie przeczytać wszystkie napisy reklamowe, jakie pozostały przy tej drodze umieszczone.

Jak najbardziej porządnie jest, gdy takie billboardy stanowią część większej kampanii reklamowej. W takiej sytuacji bez zarzutu spełniają swoją rolę, która polega przede wszystkim na ugruntowaniu w świadomości ewentualnych klientów nazwy reklamowanej marki czy artykułu i logo firmy. Wielki wpływ na efektywność billboardów ma także ich umiejscowienie. Najkorzystniej jest ustawić je w takich miejscach, w których ewentualni odbiorcy będą mieli szansę dokładnie zaznajomić się z ich treścią. Poprawnym miejscem są więc okolice skrzyżowań, szczególnie tych nieraz uczęszczanych, na których w godzinach szczytu długo się stoi. Poza tym billboardy wolno również umieścić przy głównych drogach gigantycznych miejscowości.