Żeby bramy w stosowny sposób działały, to muszą one posiadać wskazane właściwości, także działać wedle określonego przez producenta system. W tym celu twórcy instalują w bramach należyte siłowniki, jakie się sprawdzają. Jakie jest ich zadanie? Takie siłowniki za pomocą specjalnych uchwytów mocuje się jednym końcem do słupka, a drugim do skrzydła bramy. Niezmiernie dobrze sprawdzają się siłowniki samoblokujące, które w wypadku zamknięcia bramy, uniemożliwiają uchylenie skrzydła bramy. W przypadku bram skrzydłowych stosuje się siłowniki podziemne- montuje się je w szczególnej obudowie pod skrzydłem bramy, łącząc je z jego dolną krawędzią.

Wówczas to jedynie widać detal mocujący, jaki pełni także funkcję zawiasu, a obecność siłownika zdradza jedynie pokrywa obudowy, wykonana ze stali ocynkowanej lub ewentualnie nierdzewnej. Jakie są plusy takich siłowników? Choćby to, iż gwarantują obrót bramy nawet o 180°, poza tym posiadają prostą obsługę serwisową – więcej na domenie automaty do bram. Właśnie dlatego należałoby aktualnie korzystać z takich bram, które posiadają takie siłowniki. Są one wyśmienitym rozwiązaniem. Dziś w przypadku bram dla wielu osób liczy się wygoda z ich korzystania, wskutek tego biorą pod uwagę takie czynniki, jak jakość ich wykonania, jak i komfort z ich korzystania. Dzisiaj jest dużo rodzajów bram, oraz to zarówno tych garażowych, jak oraz wjazdowych do posesji.

Technologia umożliwia nam aktualnie coraz więcej, choćby umożliwiła automatykę takich bramek. A do takiego zautomatyzowania bramy wymagane są siłowniki, jak oraz akcesoria zdalnego sterowania, z których najatrakcyjniejsze są piloty. Taki pilot nie posiada jedynie jednego przycisku. Może on poza obsługą bramy wjazdowej służyć do obsługi innych urządzeń, na przykład włączania oświetlenia podjazdu, inicjowania automatycznej bramy garażowej czy włączania i wyłączania domowego alarmu. Jaki wynosi zasięg działania takiego pilota? Zazwyczaj od 50 do 200 metrów. Na różny sposób można sterować bramą, dlatego należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu pilota do bramy, co umożliwi nam łatwe korzystanie z jego możliwości. Takie automaty są dzisiaj nadzwyczaj popularne. Jakkolwiek każdy chce mieć aktualnie praktycznie wszystko na pilot, również bramy.