Samochodowa diagnostyka komputerowa wykonywana w AutoGlob przeprowadzana jest na imponującym poziomie. Jeżeli tylko jakikolwiek kierowca dojdzie do wniosku, że musi skorzystać z takiego rozwiązania, powinien zapisywać się na konsultację. Wykwalifikowani mechanicy podłączą wyspecjalizowany komputer diagnostyczny do komputera pokładowego auta.

W efekcie można szybko doinformować się, w jakiej kondycji jest samochód oraz czy konkretne parametry będą odbiegały od najlepszych, bądź też wszystko jest jak należy. W produkowanych aktualnie pojazdach umieszczone są komputery wewnętrzne, mające na celu sterować silnikiem i pozostałymi elementami. Mają one wprowadzone specjalne układy diagnostyczne, ustawiane w ten sposób, by zadbać o prawidłowe zakresy pracy dla konkretnych podzespołów oraz czujników.

Jeśli jakikolwiek element wykracza poza zalecane parametry, komputer pokładowy zapisze właściwy kod błędu w pamięci. To podstawa do tego, by kolejno mechanik miał okazję właściwie zlokalizować awarię. Specjalny komputer diagnostyczny podłączony do komputera pokładowego samochodu umożliwi bezbłędną wymianę danych. Informacje o kondycji auta pozwolą specjaliście odnaleźć problem i rozpoczynać jego usuwanie. Przy pomocy diagnostyki komputerowej można przykładowo zdiagnozować kody usterek dla systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG i EPC, immobilizera, układu paliwowego bądź sterownika silnika. Ponadto można kontrolować parametry pojazdu w czasie jazdy. Wybrane urządzenia diagnostyczne pozwolą rozporządzać na przykład automatycznymi skrzyniami biegów a także systemami klimatyzacji.

Na usługę komputerowej diagnostyki samochodu warto się też decydować przed zakupem auta używanego. W warsztacie można na dodatek skorzystać z usługi mechanika z wyprzedzeniem umawiając się na spotkanie. Sprawdzone usługi są przeznaczone dla samochodów osobowych i dostawczych dowolnych producentów. Pełna oferta umieszczona jest na witrynie warsztatu.