Od dam oczekuje się wybitnie wiele. Kobiety mają być mamami, mają opiekować się domem, dziećmi i swoimi mężczyznami. Aktualnie, kobiety, jakie wywalczył sobie równouprawnienie spełniają się również na gruncie zawodowym. Oczekuje się od nich wobec tego także tego samego co od mężczyzn, innymi słowy dyspozycyjności i profesjonalizmu. Żeby tego było mało nie mogą zapominać o swojej najważniejszej roli – o byciu kobietą oraz ciągłym gonieniu za zmieniającymi się w mgnieniu oka trendami dotyczącymi kobiecego ciekawa oraz jego wyznaczników, czyli właściwą odzieżą damską. Z uwag na to, że kobiety są przeróżne, role, jakie przybierają także są rozmaite, a również Panowie, którzy odczekują od ich wyglądu niesłychanie przeróżnych rzeczy – różnorodne są także rodzaje damskiej odzieży.

Moda damska z aspektu odzieży jest w samej rzeczy niesłychanie rozbudowana – więcej na elegancka odzież damska. Rozpocząwszy od butów, poprzez rajstopy, bluzki, spodnie, lub spódnice, a skończywszy na bieliźnie, każda kobieta odnajdzie coś, co odpowiada gustowi jej, lub też jej ukochanego. Kobiety jako osoby, jakie ubarwiają ten świat muszą dobierać do swojej osobowości też godziwą odzież, żeby nie przeczyć własnym „zadaniom”. Pięknie ubrana kobieta, która przyzwoicie dopasowuje szczegóły swej garderoby powoduje, że zawiesza na niej oko niejeden mężczyzna, a ona czuje się atrakcyjnie oraz dobrze. Korzyści są z tego solidne zarówno dla kobiet jak oraz mężczyzn. W następstwie tego wybór dobrej odzieży jest tak znaczący. A z czego wolno wnikliwie wybierać?

Odzież damska dzieli się według pewnych kategorii. Wyróżnia się odzież stereotypową, codzienną, odzież okazjonalną, inaczej chociażby odzież wyjściowa, wieczorową, czy ślubną. Jest także szczególna odzież nocna, czyli odzież dla osób bardziej wymagających, czyli odzież erotyczna. Do tych kategorii wliczają się już poszczególne, rozmaitego rodzaju detale. Jednak najogromniejszą furorę wśród damskiej odzieży robi damska bielizna, uwielbiana naturalnie zwłaszcza przez Panów. Bielizna damska to jeden z najważniejszych elementów kobiecej garderoby, który też dzieli się na rozmaite rodzaje.