Bary prędkiej obsługi bądź także pospolite budki stały się bardzo legendarne nie tylko u nas, jednak też na całym świecie. Na co dzień jesteśmy w stanie zanotować kogoś śpieszącego chodnikiem z hot dogiem bądź też kebabem w ręce. Dania te noszą nazwę fast food. Fast food to inaczej szybko sporządzony posiłek serwowany na poczekaniu. Do najpopularniejszych potraw możemy zaliczyć: hamburgery, hot dogi, frytki, kurczak, kebab.

Posiłki te są kultowe nam z kolosalnych wartości kalorycznych, zawierają znaczną ilość tłuszczów oraz węglowodanów a niezwykle mało witamin oraz minerałów. Społeczeństwo jest tak zabiegane, że nie ma czasu na spokojnie zjeść posiłku w domu. Wobec tego korzysta z tego typu usług gastronomicznych. Częste podejmowanie w takich położeniach ma okazję doprowadzić do wielu schorzeń tj. guz nowotworowy układu pokarmowego, miażdzyca oraz choroba wieńcowa. Poza tym dania kaloryczne prowadzą do otyłości, która również jest chorobą. Mimo znajomości skutków nadmiernego spożywania fast food-ów, wracamy tam, oraz poddajemy swe podniebienia rozkoszy i radości – a w tym wszystkim grają oprzyrządowania typu Sklep gastronomiczny.

Makarony to surowce, bez których ciężko byłoby sobie wyobrazić dużo pysznych oraz popularnych dań. Jednym z nich jest makaron. Potrawy z makaronu łączą nam się przede wszystkim z Włochami i spaghetti. Chińczycy tudzież jedzą makaron, od co bynajmniej 4 tysięcy lat, choć w nieco innej wersji. Włoski makaron egzekwuje się przede wszystkim z mąki pszennej typu durum, natomiast makarony japońskie, koreańskie robione są z różnych typów mąki w tym: ryżowej, gryczanej oraz sojowej. Przełomem w japońskim i nie tylko, przemyśle spożywczym było wymyślenie makaronu bezzwłocznego. Spowodowało to produkcję na skalę światową gotowych artykułów, zup i innych dań właśnie na bazie makaronu błyskawicznego. Prędki tryb życia przyczynia się do dalszej popularyzacji makaronu jako towaru pozwalającego na przygotowanie w krótkim czasie pożywnych dań. Wybór makaronów jest kolosalny, od długich nitek, przez rozmaite kształty klusek, aż po makarony dla dzieci np. literki. Produkt ten jest w szerokim zakresie użytkowany w gastronomii, ze względu na swoją prostotę, wartości smakowe oraz stosunkowo niewielką cenę.