Obywatele dzielą się na różnorodne typy – nie jest to osąd nader śmiały, każdy z nas wie, że bywają ludzie dobrzy oraz źli, jest to bezsprzecznie podział najprostszy. Różni nas adekwatnie wszystko, zatem różnimy się też w sprawie traktowania przyrody, natury i dzieci natury innymi słowy choćby zwierząt. Jedni z nas kochają zwierzęta, inni ich nie lubią – jeżeli nie jesteśmy do nich przekonani, musimy po prostu darować sobie ich posiadanie – oszczędzimy kłopotu sobie a psu, albowiem o nich zwłaszcza mowa – cierpienia. Są jednakże tacy którzy psami opiekują się z najogromniejszą przyjemności, a posiadanie pieska to dla nich duże szczęście. Jest to jednak szczęście przede wszystkim dla takiego psa – nie każde zwierze trafia albowiem w solidne ręce – nieczęsto które ma tak ważne szczęście. Wszyscy, jacy psy miłują, dbają o nie najporządniej jak jedynie potrafią – wyprowadzanie, karmienie, badanie, szczepienie lub wspólne zabawy to tylko niektóre z elementów, jakie wiążą się z tą przyjemnością – przetestuj szczeniaki owczarka niemieckiego. Oprócz tego posiadacze czworonogów – posiadacze bardzo dobrych towarzyszy człowieka sugerują, iż jest coś znacznie lepszego i prawdopodobnie najistotniejszego – radość czworonoga, kiedy wracamy do domu.

Wypada niemniej jednak pamiętać, że pies to żywe stworzenie, jakie też czuje, a być może czuje ono nawet bardziej aniżeli my? Nie ma na to dowodów, ale jako, że są to zwierzęta, to tak faktycznie kierują się instynktem, a to pokaźniejsza moc od naszego rozumu. Dla dużej grupy z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli oraz niedoli, przenigdy nie musimy martwić się, że nie będzie ich przy nas, kiedy tak właściwie akurat będziemy tego potrzebować. Z tego pomiędzy innymi powodu wiele osób ma psy, po prostu je kochają.

Właśnie dlatego naturalnie nazywamy je najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Niestety nie każdy tak myśli, a nawet jeżeli, wielu z nas – wielu nieodpowiedzialnych i niedojrzałych ludzi zmienia zdanie po stosunkowo niedługim czasie posiadania czworonoga. Opieka nad czworonogiem to nie tylko przyjemności jakie z całych sił staramy się widzieć przed jego zakupem, a nierzadko przekonaniem rodziców, że będzie to cudowna inwestycja.