Niejednokrotnie naszą profesjonalną misją jest pomaganie innym. Już od wczesnej młodości zastanawiamy się nad tym, jaki zawód wybrać. Chcemy czuć się potrzebni, chcemy służyć pomocą innym. Wobec tego też niezmiernie intensywnie myślimy nad tym, jaką dróżkę kariery zawodowej wybrać. W wielu wypadkach wybór pada na zawód mecenasa. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak zagmatwany jest to zawód. Wybór posiadamy niesłychanie duży, gdyż jesteśmy w stanie zostać adwokatami, sędziami, notariuszami, prokuratorami czy kuratorami sądowymi. Nas czasami intryguje w głównej mierze zawód radca prawny.

Pragniemy pozostać radcą oraz chcemy wykonywać swój zawód jak najprawidłowiej jest to możliwe. Znakomicie wiemy, jak zawiłym fachem jest zawód Monika Ortman – Radca Prawny Gdynia. Jesteśmy tego świadomi, jesteśmy przygotowani na wszelakie wyzwania. A nim będziemy mogli wykonywać ten zawód czeka nas wybitnie długa droga.

Powinniśmy uzyskać wykształcenie, uczynić aplikację, pozyskać doświadczenie. Radcą prawnym nie zostaje się z dnia na dzień. Konieczne jest obycie się z tym zawodem, uzyskanie wiedzy i doświadczenia. Jakikolwiek mecenas pragnie być odpowiednim radcą prawnym. Mamy do tego predyspozycje lecz by powiedzieć, że jesteśmy faktycznie dobrymi pracobiorcami, solidnymi radcami prawnymi musimy mieć doświadczenie. Wraz z takim doświadczeniem nadchodzi słuszna wiedza.

Dlatego także na początku prowadzonej przez nas kariery powinniśmy uczyć się niezmiernie wiele. Nasze życie z całą pewnością nie będzie życiem spokojnym, nie będziemy wykonywać pracę osiem godzin na dzień. Po przyjściu z kancelarii prawnej do domu z całą pewnością nie będziemy umieli odciąć się od zawodowego życia. Zawód prawnika jest bardzo stresującym zawodem. Wobec tego także niektórzy rezygnują z wykonywania tego zawodu. Rezygnują z niego na rzecz innego, o wiele bardziej spokojnego, mniej stresującego. Mamy jednakże mnóstwo czasu, żeby zastanowić się nad tym, jaki zawód chcemy uprawiać, jaki chcemy wykonywać.