Przykłady spraw rozwiązywanych w firmie detektywistycznej Prodetektyw pokazują, że zdobyte przez detektywów dowody nie budzą nigdy najmniejszych zastrzeżeń. Jeśli natomiast pierwsze domysły nie sprawdzą się, to w każdej sytuacji można wykryć powód jego postępowania. Kiedy rozwiązywane są sprawy kryminalne to są zwykle: zaginięcia, porwania, szantaże, sprawy o stalking, kradzieże, włamania lub oszustwa. Zgłaszają się do agencji osoby, jakie nie są zadowolone z pracy Policji i Prokuratury, a zależy im na bezzwłocznym rozstrzygnięciu sprawy. Detektywi zajmą się dokładną obserwacją.

Każda obserwacja to zaplanowany zespół określonych niejawnych działań i metod wraz z dowodami: zdjęciami, nagraniami wideo i audio. Są one niezbędne dla osiągnięcia celów w określonej sprawie. To, jak przebiega obserwacja jest omówione z interesantem. Na cele firm biuro detektywistyczne wykonuje wywiad gospodarczy.

W agencji zatrudnieni są doskonali specjaliści, jacy wykorzystują wiedzę oraz znajomości, aby pomóc klientom. Każda procedura przebiega przy zachowaniu wysokich standardów i całkowitej dyskrecji. Wykrywanie podsłuchów i prywatna profesjonalna ochrona to główne usługi w Prodetektyw. Podsłuchy wykrywane są w wnętrzach, samochodach, urządzeniach mobilnych, telefonach oraz w komputerach.

Wykrywaniem i ustalaniem lokalizacji zajmują się obecnie nie tylko służby specjalne. O wiele więcej osób woli korzystać z usług agencji detektywistycznych, bo są realizowane sprawnie. Ułatwi to profesjonalny sprzęt do analizowania sygnałów elektromagnetycznych.

Można go wykorzystywać do wykrycia podsłuchów i GPS. Wszystkie działania są realizowane w zgodzie z regulacjami prawnymi. Detektywi gwarantują zleceniodawcom dyskrecję i spersonalizowane podejście. Po zakończonych czynnościach przekażą dokładny raport i wyniki. W Prodetektyw dostępna jest prywatna ochrona zalecana dla osób, które nie czują się bezpiecznie. Można także zamówić osobistego kierowcę, gdy ma się takie potrzeby.