W Polsce nie obchodzi się tak hucznie szesnastych urodzin i przeważnie nie są one niczym szczególnym. U nas w kraju gromko obchodzi się urodziny osiemnaste lub też każde, jakie są pełne – mogą to być urodziny czterdzieste czy pięćdziesiąte. Osiemnaste z racji tego, że od tego wieku młody człowiek staje się pełnoletni w świetle prawa. Jednakże nawet przyjęcia urodzinowe, na jakich fetuje się osiemnaste urodziny nie są w naszym kraju tak wystawne jak w przypadku młodzieży zza Oceanu. Co poniektórzy głośno wyrażają swoje niezadowolenie oraz oburzenie wynikające z tego, że szesnastolatkowi organizuje się tak wytworne i kosztowne przyjęcie urodzinowe.

W dodatku w szeregu przypadków programach o urodzinach młodzież przedstawia się, jako rozkapryszona i rozpuszczona postać, która sądzi, że wydanie kilkudziesięciu tysięcy dolarów na porządek przyjęcia urodzinowego, na które będzie mogła przyjść cała szkoła, – inaczej jakieś trzysta osób – jest całkiem typowe oraz oczywiste. Jak najbardziej my, oglądając to w telewizji nie musimy się niczym niepokoić.

Na osiemnaste urodziny na ogół wynajmuje się nieduże sale – jeśli niezbędne są balony, zajrzyj na dekoracje balonowe na baby shower. Mogą to być pomieszczenia odnajdujące się w remizach strażackich, ośrodkach kultury, czy dowolnych innych budynkach. Te z reguły są najtańsze, jeśli gra toczy się o przyjęcia urodzinowe. Jeżeli chcemy, żeby na naszym przyjęciu goście poczuli się o wiele bardziej luksusowo, możemy wybrać się do miejscowego hotelu lub także restauracji (tu może być również bar, klub czy dyskoteka).

Wtenczas nasze przyjęcie będzie o wiele droższe. Jednak mamy prawo decydować o tym, gdzie odbędzie się nasze przyjęcie. Jeśli nie pragniemy aby spotkały nas przeróżne niespodzianki musimy zarezerwować salę na przyjęcie z dobrym wyprzedzeniem. Bo jeśli zainteresujemy się tym zbyt późno, może się okazać, że nie będziemy mieli gdzie przyjąć wezwanych gości. A przecież żaden solenizant nie pragnąłby, aby jego przyjęcie było przekreślone jeszcze zanim się nie odbędzie.