Jak jakikolwiek sport, golf koncentruje wokół siebie coraz to szersze rzesze zwolenników. Zakładane są blogi internetowe, na których również początkujący zawodnicy, jak również trenerzy, formułują się na temat swojej pasji. Także na forach połączonych z tematyką gry w golfa pojawiają się liczne głosy osób, których ten sport interesuje. Aby podołać wymaganiom mieszkańców, większe miasta decydują się na otwarcie szczególnych pól w ogólnodostępnych budynkach sportowych.

Również te miejsca, w jakich wolno trenować uderzenia oraz kształtować swoją pasję, są przedmiotem dyskusji osób udzielających się na forach internetowych oraz pilnie obserwujących nowinki połączone ze swoim ulubionym sportem. Powoływane do życia kluby golfowe mają za zadanie uprościć swoim członkom znalezienie miejsca do treningów i osoby, która spełni ich wymagania, jeżeli chodzi o znakomitego trenera. Organizowane są też lokalne turnieje golfowe, gdzie są w stanie wykazać się zarówno laicy, jak i zawodowcy. Jak mówią pierwsze kluby golfowe pojawiły się w Polsce już na początku dwudziestego wieku – wypróbuj Golf w Polsce. Nic wobec tego ekscentrycznego, że sport ten od lat zyskuje swoich sympatyków oraz jesteśmy w stanie obserwować jego rozwój w krajowych miastach. W Internecie jesteśmy w stanie odnaleźć wiadomości o dostępnych w kraju polach golfowych oraz miejscach, w jakich możemy nabyć uprawnienia trenera.

Golf jest jednym ze sportów, który z powodzeniem są w stanie pielęgnować nawet najmłodsi. W co niektórych ośrodkach sportowych organizowane są odpowiednie lekcje, które uwzględniają zdolności oraz możliwość pojmowania zasad u dzieci. Trening od najmłodszych lat dopisuje rozwojowi i zezwala wykorzystać idealne pochłanianie wiedzy u maluchów. W Polsce istnieją kluby, które zajmują się też prowadzeniem kolonii czy ferii, wykorzystywanych w pełni na naukę gry w golfa. Dzieciaki entuzjastycznie z nich korzystają, albowiem jest to całkowicie oryginalne propozycja, a na dodatek odmienna od dotychczasowych rozrywek. Istotne, żeby trener potrafił zachęcić dzieciaki do nauki. Warto wykorzystać szczegóły zabawy, aby dla najmłodszych golfistów gra była interesująca oraz interesująca. Sport wykształca u potomka także umiejętność konsekwentnego dążenia do celu.