Dzisiaj przemysł chemiczny rozpowszechniony jest nieomalże na całym globie. Każdy człowiek na co dzień ma bezpośrednią styczność z przeróżnymi związkami chemicznymi. Natomiast człowiek z chemią przemysłową ma styczność tylko w niektórych przypadkach. Chemia fabryczna specjalizuje się w produkcji pomiędzy innymi tworzyw sztucznych, lakierów, detergentów i wielu innych tego typu rzeczy. Ma ona otwarty wpływ na miejsca, w których pozostały te wszystkie produkty chemii fabrycznej wykorzystane. Też do tego rodzaju chemii można zakwalifikować wszelkiego rodzaju kleje, produkty zapachowe itp.

Przemysł syntetyczny rozwinął się to właśnie dzięki rozległej wiedzy chemików, którzy eksperymentują i tworzą przeróżne produkty zaliczane do chemii przemysłowej. Można wyróżnić także przetwórstwo chemiczne, jakie zajmuje się jedynie przetwarzaniem, obróbką i przeróbką przez mieszanie przeróżnych chemikaliów – wypróbuj bioarcus.pl – tabletki do szamba. Samo zaś przetwórstwo chemiczne ich nie produkuje. Tak, więc dzięki chemii przemysłowej mamy też różnego rodzaju preparaty czyszczące. Granulaty są też zaliczane do towarów występujących w chemii przemysłowej. Granulaty są to mieszaniny substancji zarówno leczniczych jak również pomocniczych. najczęściej uformułowane są one w jednakowej wielkości grudki o różnym kształcie. Niektóre typy granulatów mogą posiadać powłokę ochronną. Znalazły one swoje zastosowanie w przemyśle w postaci leków, które służą do użytku zewnętrznego lub również wewnętrznego. Granulaty zaliczane są też do półproduktów, które wspomagają produkcję tabletek.

Także w przemyśle spożywczym niektóre słodycze przypominają granulaty. Jakikolwiek granulat, jaki przybiera postać leku może być przez człowieka dawkowany zgodnie z zaleceniami lekarzy. Granulaty mogą przybierać postacie między innymi: tabletek, fiolek, saszetek, kapsułek itp. Granulaty do stosowania zewnętrznego przybierają kreacja między innymi zawiesiny bądź także roztworu. Granulaty w postaci kapsułek czy również tabletek są wygodniejsze do ich stosowania aniżeli te w proszkach czy też w saszetkach.