Mówiąc o blogowaniu nie wolno zapomnieć zademonstrować po krótce czym tak ściśle mówiąc są dla nas blogi i czym jest bloger. Wielu blogerów pisze praktycznie dla siebie. Zwłaszcza tych, którzy piszą o tematyce intrygującej nieduże liczby ludzi. Blogerem ma okazję być w współczesnych czasach tak ściśle mówiąc każdy z nas. Wystarczy wejść na stronę internetową, która gwarantuje założenie bloga. Warto przy tym wtrącić, iż założenie bloga w wielu wypadkach jest gruntownie gratisowe. W dodatku jesteśmy w stanie dodawać posty kiedy chcemy oraz w dowolnych ilościach.

Ponadto jesteśmy w stanie też wrzucać niezliczone ilości zdjęć. W dowolnych wielkościach. Blog to z założenia internetowy pamiętnik, w jakim jednostka pisząca wspomina o najistotniejszych wydarzeniach z jej życia. Blogerem może być nawet dziecko – oczywiście ze wsparciem dorosłego. Nie tylko fizycznym ale również oraz psychicznym. Blogerem może być mama trójki dzieci opisująca ich życie, blogerem może być również piłkarz, jaki opisuje najważniejsze zdarzenia sportowe dla siebie, własnej drużyny oraz swojego klubu. Naturalnie nie oznacza to, iż nie mają szans, jeśli ich blog będzie na tematy uniwersalnie znane oraz opisywane – przykładem może być też jak przyciemnić włosy. Przykładem tego są w stanie być blogi o modzie, jakich jest wybitnie dużo, a pomimo tego blogerki, jakie na nich piszą pozyskują wysoką popularność. Tematyka bloga jest niezmiernie ważna.

Najpoprawniej jeżeli blog jest tworzony przez osobę, która ma jakąś pasję (tutaj dziedzina może być absolutnie dowolna). Każdy blog może być skierowany do całkowicie innych odbiorców. Z pozoru blog o zbieraniu grzybów i leśnych wypadach może być nudny, niemniej jednak jeżeli natrafią na niego fani grzybobrania oraz leśnej natury, to z pewnością roześlą oni link do bloga wśród innych fanatyków, których znają. W dzisiejszych czasach blogerom jest o wiele łatwiej się zareklamować oraz wybić – chociaż i z tym bywa różnie. Należałoby jakkolwiek pamiętać, iż reklama bywa kosztowna. A jeżeli w nią nie zainwestujemy, to w rzeczywistości nasze natężanie popularności ma prawo trwać parę razy dłużej aniżeli wzrost renomy blogerki czy blogera, jaki na reklamę postawił już na samym początku.