Jakakolwiek z dam, fantazjuje o imponującym ślubie, białym welonie, fenomenalnej sukni oraz majestatycznym partnerze na całe życie. Ślub to niezmiernie odważna oraz dojrzała decyzja podjęta raz na całe życie.

Mimo to przed ślubem, obyczaj nakazuje by zarówno dla przyszłego pana młodego jak oraz pani młodej, by na krótki czas przed datą wskazanego ślubu, wystawić głośną oraz obfitą w radość imprezę. Taka uroczystość, ma na celu odprężenie atmosfery dookoła pary młodych ludzi biorących ślub, oraz też symboliczne uświadomienie młodej pary o tym że to już jedna z ostatnich przyjęć w stanie wolnym panny lub kawalera. Takiego typu przyjęcia, zazwyczaj wspominane są z przymrużeniem oka oraz właściwą zabawą.

W ogóle, chodzi o symbolikę zwieńczenia wolnego stanu i wyśmienitą zabawę. Mylne mogą okazać się stereotypy na przykład na okazję do ostatniego skoku w bok partnera na takowej imprezie. Głównie, ma ona za zadanie w głównej mierze na pozostawienie miłych refleksów, śmiesznych ( a od czasu do czasu dwuznacznych) podarunków upamiętniających tamten dzień – wypróbuj wieczór panieński w Kielcach. Warto wiedzieć iż urządzanie wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego w żadnym razie nie jest obowiązkowe, oraz choć to charakterystycznego typu tradycja (która dosięga długiego czasu) nie jest pod żadnym pozorem niebezużyteczna.

Młodzi ludzie spotykają się w gronie swoich towarzyszy, śmieją, żartują, tańczą wszystko to składa się na właściwą zabawę oraz radosne wspomnienia. Wieczory panieńskie stał się już tradycją weselną, mianowicie z tego względu albowiem dość dosadnie zaznaczają one koniec stanu wolnego danej osoby. Należałoby wiedzieć iż tego rodzaju tradycja przyszła do nas z zachodu. Istotne jest także to, by dobra znajoma postać urządzała nasz ostatni wieczór kawalerski bądź panieński. Ważne jest aby, wieczór ten był pionierski, pomysłowy oraz miły w swojej formie. To niesłychanie ważne z tego względu, by główna postać dookoła której dzieje się dana impreza nie poczuła się zniesmaczona ani zażenowana, albowiem jak wiadomo figura która nie zna odpowiednio pana czy pani młodego na pewno jest w stanie łatwo popełnić jakiekolwiek faux-pas.