Trochę różna forma naturalnego runa to wełna kozia. W szczególności koza moher, wywodzący z kozy angorskiej w ostatnim czasie w Polsce święci triumfy dzięki frazie moherowe berety, która na porządne zadomowiła się z języku lokalnym. Nie bez znaczenia jest fakt, że wełna tego rodzaju znamionuje się elastycznością i, co brzmi jak ewenement, jak większość typów wełny, nie filcuje się. To właśnie dzięki połyskowi i miękkości to korzystne tworzywo na swetry oraz wspomniane wcześniej berety. Dodatkowo, pościel wełniana odznacza się niepowtarzalną cienkością oraz lekkością. Tudzież wełna kaszmirowa faworyzuje się miękkością oraz cienkością, a też tym, że jest puchowa. Z reguły miesza się ją z moherem bądź jedwabiem, co nadaje wełnie lekkości oraz niesamowitego ułożenia.

Oczywistymi barwami wełny kaszmirowej są: biały, szary, czarny i brązowy. W związku z tendencją spadkową, jeśli chodzi o rozwój kóz kaszmirowych, ich cena odważnie wyróżnia się na tle rywalizacji. Fenomen ten kojarzy się również z niewielką produkcją roczną samej wełny. Następny rodzaj wełny to wełna wielbłądzia, w Polsce jednak niezbyt popularna, ogromnie rzadka – sprawdź też pielęgnacja jedwabnych poszewek
. Zazwyczaj pochodzi z lamy, nazywanej alpaką, hodowaną w Peru i Boliwii. Jej cienkość i miękkość sprawiają, iż nienagannie pasuje jako materiał do egzekwowania odzieży męskiej, płaszczy i marynarek, a też lekkich ubrań. W celu zachowania delikatności oraz miękkości dołącza się wełny z merynosa. Pościel wełniana wytwarzana z tegoż gatunku wełny jest niespotykanie lekka oraz sympatyczna w dotyku. Inny rodzaj wełny wielbłądziej to vikunia, pochodząca z peruwiańskiej lamy.

Towar ogromnie luksusowy- z tego też względu nie używa się go do produkowania pościeli wełnianej. Znajduje zastosowanie jedynie w produkcji szali i dzianin. Nadmienioną odmianę na pewno niemniej jednak używa się na życzenie kontrahenta zamożnego, dla którego luksus odgrywa znaczącą rolę. Jednakże zwykłego śmiertelnika niekoniecznie stać na takie fanaberie, właśnie dlatego należałoby zrezygnować z ekskluzywności oraz poszukać równie zdrowotnej, niemniej jednak o wiele tańszej pościeli wełnianej.