W końcu odnaleziono sposób na walkę z pleśnią, grzybami oraz bakteriami. Wyprodukowano szczególna farbę, zawierającą nanocząsteczki srebra, których zawartość w farbie skutecznie zwalcza wszelkie drobnoustroje, zarazki, zapobiega rozpowszechnianiu się wilgoci, powstawaniu pleśni i grzybów. Wprawdzie ta farba ofiarowana jest do pomieszczeń szpitalnych oraz miejscach podwyższonego ryzyka, jednakowoż nic nie stoi na przeszkodzie, aby ściany pomieszczeń w nowo zbudowanym domu pokryć właśnie taką powłoką. Wszem i wobec wiadomo, iż życie alergika jest skomplikowane. Uporczywy katar, łzawienie oczu, trudności z oddychaniem to tylko kilka z codziennych dolegliwości.

Jeżeli w takim razie istnieje jakikolwiek sposób na ich zmniejszenie, przystaje go wykorzystać. Świeżo postawione ściany domu również mogą przez swój skład niekorzystnie oddziaływać na mieszkańców. Woń tynku, klejów, zaprawy – to wszystko może uprzykrzyć życie alergikowi. Dwukrotne pomalowanie ścian tą szczególną farbą zagwarantuje powłokę nie przepuszczającą do pokoje niepożądanych związków. Na domiar tego farba jest bez zapachu, zezwala ścianom na ‚oddychanie’, a w razie zabrudzeń można ją efektywnie umyć. Budowa domu – jak skonstruować przyjazny dom dla alergików.

W jaki sposób wiadomo, srebro hamuje rozwój bakterii oraz pleśni, jego zawartość w farbie gwarantuje w następstwie tego dobre powietrze w domu. Mamy działkę, mamy projekt domu, czas przystąpić do jego budowy. Budowa domu zaczyna się od fundamentów, co potwierdza EkipaBudowlana.NET – firmy budowlane lublin. Jest to najważniejsza część budowli, bowiem stanowi podporę i stabilizację całości. Od poprawnie postawionego domu, czyli od mocnych fundamentów zależeć będzie bezpieczeństwo budowli, a później jej mieszkańców.

Kolejną, wybitnie ważną funkcja fundamentów, jest oddzielenie obiektu od podłoża i ochrona przed wilgocią, a nawet obsuwaniem się obiektu, kiedy nasza idealna działka znajduje się na wzniesieniu, czy stoku. Już w projekcie mieszkaniu ma obowiązek być uwzględniony typ fundamentów, słuszny do planowanej wielkości domu oraz jego ciężaru. Ciężar domu powinien być równomiernie rozłożony na powierzchni gruntu, co sprawi, iż osiadanie obiektu także będzie jednakowe w każdym punkcie.

Dużo zależy od rodzaju gruntu, na którym stanie nasz dom. Ma prawo być podłoże mokre, jakie żąda szczególnego utwardzenia, piaszczyste, skaliste – to wszystko warunkuje sposób kładzenia podstaw, ich grubość i wielkość. Każdorazowo muszą być uskutecznione badania geotechniczne, ponieważ nie jest powiedziane, iż odnajdziemy takie same warunki do budowy domu, jakie ma stworzony przez nas sąsiad 100 metrów dalej. Tragedie budownicze z minionych dwóch lat związane z obsunięciem się ziemi przedstawiły, iż nawet na nieomalże równym terenie może się zdarzyć tragedia.