Zgrupowane w kategoriach ekranizacje filmowe, udostępnione dla użytkowników sieci za darmo w serwisie xMovies8 motywują do tego, by skorzystać właśnie z takiego portalu. Ekranizacje rozdzielone są w tym miejscu w odwołaniu gatunków takich jak: Akcja, Animacja, Dokumentalny, Dramat, Familijny, Fantasy, Horror, Komedia, Kryminał, Muzyczny, Przygodowy, Romans, Sci – Fi, Tajemniczy, Thriller oraz Wojenny. To szybko pozwoli miłośnikom określonych ekranizacji wchodzić w tę kategorię, jaka ich zainteresuje wyjątkowo. I następnie już wybrać tylko seans. Przy każdej z ekranizacji podawane są wiadomości o reżyserze, obsadzie oraz można też zapoznać się z pobieżnym przedstawieniem fabuły.

Opublikowane są też komentarze użytkowników, którzy już konkretny film oglądali. To pozwala nie tylko decydować o zobaczeniu filmu takiego jak after 2 cały film, ale także pozwoli na wymianę zdań z internautami o podobnych gustach filmowych. Sporym ułatwieniem jest wyszukiwarka, ponieważ o ile użytkownik już ustalił, jaki chciałby produkcję oglądać, to w kilka sekund odnajdzie interesującą go ekranizację. Zaprezentowany portal z ogromnym zbiorem filmów w sieci, dostępnych za darmo jest często odwiedzany. Filmy można zobaczyć na dowolnym urządzeniu. Wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Nie ma znaczenia, czy użytkownik ma smartfona, komputer, bądź tv, tablet albo laptop. Ogromnym walorem serwisu jest to, że dodawane są w tym miejscu nowości grane w kinach. Internauci są z tego zadowoleni. Aby oglądać oczekiwany film wystarczy tylko kilka kliknięć. Filmy można wyszukać z tak popularnych portali jak: Player, Netflix, HBO GO, Disney+, Zalukaj, CDA Premium, Amazon Prime Video oraz pozostałych. Wyszukiwarka filmów wideo na życzenie jest nad wyraz praktyczna. Portal upublicznia ekranizacje z wielu gatunków. Użytkownik nie będzie mieć problemu z odnalezieniem ulubionych ekranizacji. Każdy z filmów jest zwięźle scharakteryzowany, co pozwala podejmować decyzję, czy chce się go na pewno zobaczyć.